Geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, gösterimini sağlamak ve ülke sinemasına katkıda bulunmak amacıyla yola çıkan Akbank Kısa Film Festivali 2019 yılında 15. kez gerçekleşiyor.

15. Akbank Kısa Film Festivali 18 – 28 Mart 2019tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

15. Akbank Kısa Film Festivali’nin Yarışma Bölümüiçin başvurular 30 Kasım 2018, Cumagününe kadar devam ediyor. 15. Akbank Kısa Film Festivali’nin başvuru koşullarına aşağıda belirtilen başlıktan ulaşabilirsiniz.

Başvuru kapsamında doldurduğunuz formu iletisim@akbankkisafilmfestivali.comadresine mail olarak iletebilirsiniz.

Akbank Kısa Film Forum: Senaryo Yarışması

15. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Forum, Türkiye’de kısa film yapım olanaklarını arttırmayı, sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi, yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmlerine maddi ve manevi katkı sunarak üretimi teşvik etmeyi amaçlıyor. Akbank Kısa Film Forum bu yıl 20-22 Mart 2019 tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek. Yarışma kapsamında yapım desteği amaçlı bir kısa film senaryo yarışması gerçekleştirilecek.

Ön seçici kurulun yarışmaya katılan aday senaryolar arasından belirlediği sekiz senaryonun senaristlerinin, jüri üyelerine yapacakları 15’er dakikalık sunumun ardından belirlenecek olan en başarılı senaryo Akbank Sanat tarafından 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

Son başvuru: 31 Aralık 2018

 

Başvuruları aşağıda ki linkten yapabilirsiniz.

BAŞVURU

 

 

Önceki İçerikViyana Usulü Şinitzel
Sonraki İçerikPİNNER TEST İLE HANGİ GIDALAR İNCELENİYOR