Avusturya’nın başkentinde Viyana’da yaşayan 15 Temmuz Gazisi Ömer Uzun’a Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Övünç Madalyası verildi.

Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği tören salonunda gerçekleşen madalya tevdi töreninde 15 Temmuz Gazisi Ömer Uzun’a madalyasını Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun takdim etti.

Büyükelçi Ceyhun; “Viyana’da yaşayan gazimiz sayın Ömer Uzun, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimine her onurlu Türk vatandaşı gibi anında tepki göstermiş, Trabzon ili Yomra ilçesinde hainlere karşı çıkarak ülkemize ve milletimize yapılan bu kalkışmanın başarısızlığa uğratılmasına çok değerli katkı yapmıştır.” dedi.

Ceyhun, Türkiye’yi bir kaosa belki de bir iç savaşa sürükleyecek, milli iradeye karşı yapılan hain darbe girişimine hiç tereddüt etmeden karşı çıkan Uzun’un elindeki imkanları kullanarak direnişte bulunduğunu ve olay yerinde yarandığını anlattı.

Büyükelçi Ceyhun, Uzun’a takdim edilen övünç madalyasının Türk milletine yapılmış fedakarlık ve kahramanlığın bir nişanesi ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin verdiği en üst madalya olduğunun altını çizdi

15 Temmuz Gazisi Ömer Uzun,15 Temmuz 2016 yılında FETÖ Terör örgütü tarafından yapılan darbe girişimi sonucunda Trabzon’un Yomra ilçesinde darbe girişimini engelleme sırasında elinden yaralanmıştı.

Önceki İçerikSALZBURG’DA 19 MAYIS TÖRENLE KUTLANDI
Sonraki İçerikMİLLİ OTOMOBİL SPORCUSU AYHANCAN GÜVEN, AVUSTURYA’DA PİSTE ÇIKACAK