Bugün, hedef kitlenizi büyütmek ve 2022’de TikTok’tan para kazanmak için çeşitli stratejiler paylaşacağım. TikTok, dünya çapında 800 milyon kullanıcıyı çeken kısa videolar içeren bir uygulamadır.

Büyümeye devam edecek ve Tiktok, para kazanmak isteyenler için birçok fırsat yaratacak. Bazı fenomenler zaten yılda milyonlar kazanıyor ve markalar sadece bir sponsor yayın için binlerce dolar yatırım yapabiliyor.

Tiktok’tan para kazanabilir miyim?

Dolaylı olarak Tiktok’tan para kazanmanın 10 yolunu aşağıda ayrıntılı olarak anlattım. ”Tiktok’tan para kazanabilir miyim” derken, Youtube iş ortaklığı gibi bir kazanç sistemi var mı, bunu sorguluyoruz.

Bazı platformlar, içerik oluşturucularına içerikleri için ödeme yapmanın yollarını buluyor. Örneğin, YouTube, Google AdSense’i kullanmanıza izin verir. Çalışmalarından para kazanamayan içerik oluşturucuları diğer platformlara kaçıyor.

TikTok bu kavramı anlıyor ve uygulamayı destekleyen içerik oluşturucuları için 200 milyonluk bir destek fonu başlatıyor.

En iyi Influencer’ı tutmanın ve çok büyük kitleleri olmayan içerik oluşturucuların para kazanmalarına yardımcı olmanın en iyi yolu budur.

İçerik oluşturucular bu fona başvurabilir. Fakat TikTok’un belirli gereksinimleri vardır. Çoğu ayrıntı henüz bilinmemekle birlikte, içerik oluşturucuların en az 18 yaşında olması, tutarlı bir şekilde orijinal içerik oluşturması ve platformun kurallarına uyması gerekir.

Aslında Tiktok para kazanabilir miyim diye endişelenmenize hiç gerek yok, çünkü dolaylı olarak Tiktok’tan para kazanmak için onlarca fırsat var. Siz, kaliteli içerikle etkileşim peşine düşün, para sizi bulacaktır. Peki, 2022’de Tiktok’tan nasıl para kazanılır?

2022’de Tiktok’tan para kazanma yolları:

 • Influencer olun
 • Canlı yayın yoluyla bağış alın
 • Satış ortaklığı yapın
 • TikTok hesaplarını büyütün ve satın
 • TikTok danışmanı olun
 • Bir TikTok pazarlama ajansı oluşturun
 • İşletmeniz için müşteriler bulun
 • Bir Influencer ajansı açın
 • Sponsorlu gönderiler yayımlayın
 • Bir online mağaza açın

1. Influencer olun

Milyonlarca takipçisi olan herhangi bir sosyal ağda fenomenlerin olması sıradan bir durumdur. Aynısı TikTok için de geçerlidir. Influencer’lar Tikton’tan para kazanıyor, çünkü birçok şirket, ürünlerini internetteki popüler sosyal medya profillerinde tanıtmayı seviyor.

Birçok TikTok fenomeni her yıl servet kazanıyor ve gelecekte daha büyük miktarlar için çok fazla potansiyel var.

Elbette gelir dağılımı eşit değil (etkileşim sayısına göre değişiyor), ancak birçok influencer küçük ölçekte (aylık 500 dolar) bile olsa Titok’tan para kazanıyor. Bu yazıyı okuyan çoğu insan ayda sadece bin dolarla bile mutlu olur ama çok daha fazla potansiyeli olduğu kesin.

İyi haber şu ki, TikTok’tan para kazanmak için ünlü olmanıza veya milyonlarca takipçi edinmenize gerek yok. Şirketler, etkileşim oranını daha fazla önemsiyor ve gönderileri daha fazla etkileşim alan fenomenler ile çalışıyor.

Yani, bu, takipçilerinizle iyi ilişkiler kurmakla ilgili. Size güvenirler ve önerilerinizi denerlerse, Tiktok’tan para kazanmak için çok şansınız var demektir. Hatta milyonlarca takipçisi olduğu halde gönderileri umursamayan birinden çok daha fazla.

Bir niş bulmak ve sadece buna odaklanmak, ilgi çekici bir takipçi kitlesi oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Nişiniz fitness, moda, makyaj, oyunlar, iş, kişisel gelişim, belirli bir hobi ve daha fazlası olabilir.

2. Canlı yayın yoluyla bağış alın

Her üye bu özelliğe erişemez ve TikTok’tan para kazanmak için canlı yayına giremez, ancak bu çabaya değer. TikTok, sadece seçilmiş yayıncılara canlı yayın hakkı tanır ve diğer üyelerden bağış almalarına izin verir.

Canlı yayın açtığınızda izleyicileriniz size çeşitli sanal hediyeler satın alabilir. Hediyeler bir miktar paraya mal olur ve bunları gerçek parayla satın almaları gerekir.

En sevdikleri içerik oluşturucuların videolarını beğendiklerini göstermenin ve onlara ödül vermenin bir yoludur. Fenomenler hediyelerini elmasa dönüştürebilir ve ardından elmasları nakit para ile takas edebilirler.

Sadece 18 yaşında veya daha büyük İzleyiciler hediye satın alabilirler. Bu, canlı yayın yoluyla bağış almayı planlıyorsanız, içeriğinizi 18 yaş ve üstü kitleyi çekecek şekilde ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

Genellikle kaliteli içeriğe, bol takipçiye ve çok fazla etkileşime sahip yayıncılara canlı yayın hakkı veriliyor.

İyi içerik oluşturmaya, hesabınızı büyütmeye ve en iyisini yapmaya devam etmelisiniz. Eğer yine de canlı yayın hakkına sahip olamazsanız, diğer Tiktok’tan para kazanma yolları fazlasıyla işinizi görecektir.

3. Satış ortaklığı yapın

Satış ortaklığı, başkalarının ürünlerini tanıtmak ve satış başına komisyon kazanmak olarak tanımlanır. Bir ürünü tanıtmak için sadece bir trafik kaynağına ve açılış sayfasına ihtiyacınız var. İnternetten para kazanmak için yaygın kullanılan pratik bir stratejidir ve birçok platformda çalışabilir.

Başlamanın en kolay yolu, önce tanıtılacak bir veya birkaç ürün bulmaktır. İnternetteki birçok satış ortaklığı programı, ücretsiz olarak kaydolmanıza ve ürünlerini tanıtmanıza izin verir.

Satış ortaklarına diğer insanlarla paylaşmaları için bir bağlantı verilir. Bu bağlantıyı tıklayan herkes, doğrudan ürünün açılış sayfasına yönlendirilir. Satış ortakları, başkaları bağlantıları üzerinden bir şey satın alırsa, her bir satış için komisyon alır.

Satış ortağı bağlantılarınızı doğrudan tanıtabilirsiniz, ancak izleyicilerinizi kendi hazırladığınız bir açılış sayfasına göndermek daha iyi bir fikirdir. Teklifinizin bulunduğu bir açılış sayfası ve neden önerinizi satın almaları gerektiğini açıklayan birkaç video daha etkili olur.

Bir açılış sayfası oluşturmayı bilmiyorsanız, bu konuda yazılmış onlarca içerik bulabilirsiniz. Ayrıca, satış ortakları için önceden hazırlanmış açılış sayfası şablonlarını birkaç basit adımda özelleştirebilir ve ürünleri tanıtmak için kullanabilirsiniz.

Satış ortaklığının en güzel tarafı, bir ürün veya hizmet oluşturmak zorunda olmamanız, ancak zaten orada olan ve kar elde eden harika ürünleri tanıtabilmenizdir.

4. TikTok hesaplarını büyütün ve satın

Birçok girişimci sosyal medya hesaplarının ve web sitelerinin ticaretini yapar. Sıfırdan yepyeni bir hesap oluşturur, kaliteli içerik yayınlar ve takipçilerini büyütürler. İyi bir teklif aldıkları zaman, onu para kazanmak için satarlar.

TikTok’ta süreç aynıdır. Bir hesap açarsınız ve oldukça cazip bir teklif geldiğinde onu satarsınız. Hesabınız için üçüncü taraf web siteleri veya r10 gibi forumlar aracılığıyla müşteri bulabilirsiniz.

Ancak bu şekilde Tiktok’tan para kazanmak için bir stratejiye ihtiyacınız var. Başkalarının hesabınız için size ödeme yapmasını bekliyorsanız, hesabınız halihazırda bir miktar kazanç sağlamalıdır.

Örneğin, e-ticaret yapan kuruluşlar, ürünlerini tanıtmak için kendi nişlerinde bir hesap satın alırlar. Tahmin edileceği üzere, kişisel hesapların bu yöntemde pek bir başarısı yoktur.

Öte yandan, belirli bir konuya odaklanan hesaplar, ilgili ürün ve hizmetleri satın alma şansı olan takipçileri çeker.

Satmayı planladığınız bir hesap, bir niş üzerine açılmalı, ilk günden itibaren iyi içerikle beslenmeli ve nişinizde tutkulu bir takipçi kitlesine sahip olmalıdır.

İlk hesabınızı sattığınızda, bu yöntemi kopyalamak ve etrafında bir iş kurmak kolay olacaktır. TikTok hala büyüyor, bu nedenle yıllarca TikTok hesaplarının ticaretini yapabilirsiniz.

Potansiyel kazançlar takipçi kitleye ve etkileşime bağlıdır, ancak çoğu zaman bu yöntemle Tiktok’tan para kazanmak iyi kar getirir.

5. TikTok danışmanı olun

Danışmanlar, bir konuda çok iyi olan ve tavsiyeleri karşılığında para kazanan kişilerdir. TikTok danışmanı olmak, halihazırda bir takipçi kitlesi oluşturmuş veya birçok viral video oluşturmuş kişiler için çok uygundur.

Birçok şirket, zor görevler için Tiktok uzmanlarına çok para ödemeye isteklidir. Tiktok’tan para kazanmak için bu yöntemi seçmeden önce, uzmanlığınızı kanıtlamanız gerekir.

En iyi senaryo, kendi oluşturduğunuz bir hesaba sahip olmaktır, ancak yeterli sayıda takipçi ve etkileşim elde etmek zaman alabilir.

TikTok hesabı olan şirketlerle iletişime geçerek ilk müşterinizi bulabilirsiniz. Ayrıca, henüz Tiktok’un pazarlama gücünü keşfetmemiz şirketlere veya yerel işletmelere, neler yapabileceğinizi açıklayarak teklif verebilirsiniz.

Upwork ve Fiverr gibi bazı platformlar müşteri edinmenize yardımcı olabilir, ancak rekabet biraz canınızı sıkabilir. Önceliğiniz ilk müşterinizi almak ve iyi bir iş çıkarmak olmalıdır.

6. Bir TikTok pazarlama ajansı oluşturun

TikTok pazarlama ajansları, şirketlerin hesaplarını büyütmelerine yardımcı olur. Danışmanlar sadece tavsiye verirken, bir ajans aslında tam TikTok stratejisi belirler ve önemli olan görevleri yerine getirir.

Örneğin, içerik oluşturma sürecine destek verebilir, hesabı yönetebilir veya TikTok reklam kampanyaları oluşturulabilir.

TikTok deneyimleriniz varsa veya uzman olduğunuzu biliyorsanız, müşteri bulmanız zor olmayacaktır. Henüz herhangi bir beceriniz yoksa, Udemy’den bir kurs satın alarak Tiktok uzmanı olabilirsiniz.

Ajans kurmak, tıpkı danışman olmak gibi sırtınıza bazı sorumluluklar yükler. Becerilerinizi gösterecek bir portföy sahibi değilseniz, iş almanız kolay değildir. Müşterileriniz işin yapılmasını ister ve beklentileri yaptıkları ödeme miktarına göre değişir.

Serbest meslek sahibi olarak da başlayabilirsiniz. Genellikle, serbest çalışanlar tek başlarına çalışırlar, ajanslar ise çoklu görevleri yerine getirecek bir ekibe sahip işletmelerdir.

Birçok girişimci, serbest çalışan olarak başlar, deneyim kazanır ve bazı sonuçlar elde ettikten sonra becerilerini bir işe dönüştürür.

İlk müşterilerinizi bulmak için ajansınız hakkında bir TikTok hesabı oluşturmak ilk adım olabilir. Potansiyel müşterileriniz işinizi kontrol edecek ve pratik yapmanıza izin verecektir. Ayrıca, erişiminizi artırmak için sabırsızlanıyorsanız, Tiktok’ta ücretli reklamlar oluşturabilirsiniz.

7. İşletmeniz için müşteriler bulun

Burada amaç, Tiktok’ta içerik oluşturarak hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcıları çekmektir. Tabii ki, içerik aynı zamanda işinizle ilgili ve ilginç olmalıdır. TikTok, insanların eğlenmek için geldikleri bir uygulamadır. Değer katmayan sıkıcı videolar ilgilerini çekmiyor.

TikTok, promosyonlar ve bağlantılar için size çok fazla fırsat vermez. İnsanların spam içerikler göndermesini istemiyorlar. Fakat bir açılış sayfası oluşturarak, Tiktok kullanıcılarına işiniz hakkında bilgi verebilir ve ilgilerini çekmeyi başarabilirsiniz.

Bu işlemi yapabilirseniz, daha fazla potansiyel müşteriye ihtiyacı olan diğer işletmelerle de çalışabilirsiniz.

8. Bir Influencer ajansı açın

Bir Influencer ajans, eğlenceli ve ilginç bir iş modelidir, ancak biraz çaba gerektirir. Influencer ajansları, ürünlerini tanıtmak isteyen markalar ile daha fazla para kazanmak isteyen influencerlar arasında aracıdır. Müşterileri için iyi anlaşmalar bulurlar ve her anlaşmadan bir komisyon alırlar.

Influencer ajansları, başarılı olmak için platformu ve içerik oluşturucuları çok iyi tanımalıdır. Bir içerik oluşturucunun iyi bir iş yapıp yapmadığını ve bir şirketin onlara ne kadar ödeyebileceğini bilmelidirler.

Aracılık, iletişim becerileriniz ön plana çıktığı bir hizmet türüdür. Pek çok Influencer, değerini abartırken, işletmeler nasıl iyi yatırımlar yapacaklarını bilmiyor. Her iki tarafın da etkili bir ortaklığa sahip olmasına yardımcı olmak sizin işiniz olacaktır.

Bugün sıfırdan başlarsanız, sizin için çalışabilecek büyük bir kitleye sahip içerik oluşturucular için TikTok’a bakmanız gerekir. Orada sizi bekleyen çok fazla Influencer ve biraz para kazanmak isteyen içerik oluşturucular var.

Bir ajans olarak sizinle birlikte çalışacak bir ekip oluşturmalı ve bunları çok iyi eğitmelisiniz. Daha fazla Influencer bulmanıza ve daha fazla markayla çalışmanıza yardımcı olacaklar.

9. Sponsorlu gönderiler yayımlayın

Sponsorlu gönderi, ücret karşılığı yayımladığınız reklam içerikli gönderidir. Sponsorlu gönderiler yayınlamak için influencer olmanıza gerek yok.

Büyük bir takipçi kitleniz olmasa bile, eğer yeterli etkileşim oranına sahipseniz, Tiktok’tan para kazanmak için fırsatlar bulabilir.

Şirketler sesini duyurmak istiyor, bu nedenle tek bir pahalı influencer yerine, daha düşük bir fiyata, daha fazla içerik oluşturucuyla çalışmakta bir sakınca görmüyorlar.

Genellikle, sponsorlu bir gönderi bir reklama benzer veya sadece bir kısmı reklam içerir. Amaç, reklam verenin web sitesine trafik çekmektir.

Sponsorlu gönderiler bulmanın kolay bir yolu, bu yöntemi zaten kullanan diğer içerik oluşturucuları bulmaktır. Bir şirketi veya ürünü tanıtan bir video izlerseniz, aynı şirketle iletişime geçebilir ve onlara aynı hizmet için teklif verebilirsiniz.

Onlara kim olduğunuzu, takipçi kitlenizi, nişinizi, etkileşim ölçütlerinizi ve onlarla neden çalışmak istediğinizi açıklayan bir e-posta gönderebilirsiniz.

Küçük markalarla başlayabilir ve bunları gelecekte daha iyi fırsatlar için referans olarak gösterebilirsiniz. Ayrıca internette, TikTok içerik üreticileri ve markaların, sponsorlu gönderiler için iletişim kurmasına izin veren web siteleri veya forumlar için arama yapabilirsiniz.

10. Bir online mağaza açın

Bir online mağazanız varsa veya yeni bir tane kurmak istiyorsanız, TikTok, ister reklam verin ister videolarınızla tanıtın, mağazanıza trafik çekmek için harika bir yerdir.

Yeni başlayanların çoğu Shopify’da mağaza kurar. Size başlamanız için gereken tüm pratik araçları sağlayan bir platformdur. Ürünlerinizi kolayca ekleyebileceğiniz hazır şablonlara ve sayfalara sahiptir.

Mağazanıza birkaç ürün ekledikten sonra bunları TikTok ve diğer platformlarda tanıtabilirsiniz. Stoksuz satış iş modeliyle başlayabilir veya kendi ürünlerinizi satabilirsiniz.

Stoksuz satış ile başlarsanız, ürünleri sizin için göndermesi gereken bir üretici bulmanız gerekir. Ziyaretçiler mağazanızdan ürün satın aldıklarında, iletişim bilgilerini ve teslimat adresini girerler.

Gönderim adresini asıl üreticiye verirsiniz ve o ürünü müşteriye teslim eder. Karınız, satış fiyatınız ile üreticiden satın aldığınız fiyat arasındaki fark olacaktır.

Bu tür bir ticaret için büyük bir yatırım gerekmez ve bu nedenle risk çok düşüktür. Ücretsiz deneme sürümünü edinerek Shopify’da hemen başlayabilirsiniz.

Bir ürün satmadığı zaman, stok yapmadığınız için para kaybetmezsiniz. Mağazanızdan çıkarabilir ve daha iyi bir alternatif bulabilirsiniz.

Yani, başlangıç ​​dostu bir yöntemdir, çünkü herkes yatırım veya ürün olmadan başlayabilir. Shopify, ilk mağazanıza yardımcı olmak için stoksuz satış hakkında tam bir kılavuz ve destek sunuyor.

Ürünleri tedarik etmek için AliExpress’i kullanmanız önerilir. Çin menşeli bir pazar yeridir. Her ürünün yorumları ve bilgileri vardır.

Farklı nişlerde binlerce ürün var ve ürünleri sizin için teslim ediyorlar. Pazarı gözden geçirebilir, beğendiğiniz ürünleri bulabilir ve bunları online mağazanıza ekleyebilirsiniz.

TikTok içerik üreticileri ürünlerini kısa videolarla sergileyebilir. İzleyiciler, videoyu izleyerek fiziksel bir üründen nasıl değer elde edileceğini anlayabilir.

Niş odaklı bir profil kesinlikle size yardımcı olabilir, ancak bazı ürünler; tişörtler, oyunlar, akıllı telefonlar vb. Gibi herhangi bir kitleyle satılabilir.

Ürünleriniz için Tiktok reklamları da oluşturabilirsiniz. Hedef kitlenizi demografiklerinden bulmak kolaydır. TikTok Reklamları, bu uygulama yardımıyla ürünlerini satmak isteyen kişiler için oluşturulmuştur.

TikTok’un diğer sosyal ağlardan daha genç bir kitleye sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle bu kitleye uygun ürünler seçin.

TikTok’ta kitlenizi nasıl büyütürsünüz?

 • Bir niş seçin
 • Profilinizi oluşturun
 • Kitlenizi tanıyın
 • Kaliteli içerik yayımlayın
 • Düzenli olarak içerik yayımlayın
 • Hedef kitlenizle etkileşim kurun
 • Videolarınıza hashtag’ler ekleyin
 • TikTok reklamlarını kullanın

TikTok’ta para kazanmanın tüm yolları, içerik yayınladığınızda ve belli bir takipçi kitlesi oluşturduğunuzda işe yarayabilir.

Başkalarının Tiktok hesaplarını yönetmek isteseniz bile, işi nasıl yapacağınızı en iyi şekilde bilmek zorundasınız. Aşağıdaki adımlarda, takipçi kitlenizi büyütmek için ne gerektiğini keşfedebilirsiniz:

Bir niş seçin

Kişisel hesaplar, eğlenceli şeyler yaptığınızda ve bunları paylaştığınızda harikadır. Çok ilginç bir şey varsa viral hale gelebilirler, ancak onlardan para kazanma şansı sınırlıdır.

Bu, kişisel hesapların başarılı olmadığı anlamına gelmez, ancak belirli nişlere odaklanan hesapların tutkulu bir izleyici kitlesini ve sponsorlu gönderileri çekme şansı çok daha yüksektir.

Bir niş, bir konu veya bir şeye ilgi duyan kitleyi hedef alır. Örneğin, yemek yapmak bir niş olabilir. Yemek pişirmeye odaklanan bir hesap, bu konu hakkında tutkulu insanları çekecektir.

Büyürse, yemek pişirme kitaplarının, kursların, mutfak ekipmanlarının ve ilgili her şeyin reklamını yapmak isteyen şirketleri çekecektir.

İyi olduğunuz belirli bir ilgi alanınız veya hobiniz varsa, bu iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. İlk günden itibaren bir nişe odaklanan hesaplar, son derece alakalı bir takipçi kitlesi oluşturur.

İnsanlar, kişisel hesapları o kişiyi sadece sevdikleri için takip ederler, fakat niş hesapları tutkuları için takip ederler ve niş hesaplarda ürün veya hizmetleri tanıtarak Tiktok’tan para kazanma şansı daha yüksektir.

Profilinizi Oluşturun

Profil, bir TikTok hesabının ilk önemli parçasıdır. İnsanlar videolarınızı gördüklerinde, takip edip etmemeye karar vermeden önce profilini ziyaret eder.

Profiliniz kafa karıştırıcıysa veya mantıklı değilse, bazı bilinçli takipçileri kaybedersiniz. Profiliniz, beklentileri çalışmazsa, daha sonra her zaman değiştirebilir.

TikTok, uygulamayı açtığınızda bazı iletişim bilgileri ve bir kullanıcı adı ister. Kullanıcı adı, adınız, işletmenizin adı veya bunlara benzer bir şey olmalıdır.

Ardından bir görsel yükleyebilirsiniz. Güzel bir imaja sahip olmak, tüm hesabınızı daha çekici hale getirecektir. Amacınız bir ürünü tanıtmaksa, daha fazla takipçi çekecek ve pazarlamaya yardımcı olacaktır.

Instagram, Facebook ve YouTube gibi birden fazla sosyal ağda hesabınız varsa, aynı görseli her yerde kullanabilirsiniz. Birçok takipçi sizi görselden tanıyacaktır.

Biyografiniz de tutarlı ve çekici olmalı. Dilbilgisi hatalarını giderin ve hesabınızla ilgili olmayan bilgileri yazmayın. Siz veya işiniz hakkında biraz ayrıntı vermeniz uygundur.

Son olarak, biyografinize bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu, web sitenize trafik göndermenin mevcut yollarından biridir. Ayrıca TikTok profilinizi diğer sosyal medya hesaplarına da bağlayabilirsiniz. Tüm bu seçenekleri kullanmanız önerilir.

Kitlenizi tanıyın

Hedef kitlenizi tanımıyorsanız, iyi içerik oluşturmak ve takipçi kitlesi oluşturmak kolay olmayacaktır. Nasıl düşündüklerini ve sizden ne istediklerini anladığınızda takipçileriniz ve geliriniz artacaktır. Başlangıç olarak aşağıdaki gibi birkaç önemli soruyu cevaplamalısınız:

 • İdeal takipçiniz kim?
 • Demografisi (yaşı, cinsiyeti, eğitimi, geliri vb.) Nedir?
 • TikTok’taki diğer hesapları takip ediyorlar mı?
 • Sorunları neler?
 • Hayalleri neler?
 • Sorunlarını çözmelerine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Elbette, hedef kitlenizin derinliklerine inmek için kendi sorularınızı ekleyebilirsiniz. Bunlar sadece birkaç örnekti.

Ayrıca iyi iş çıkaran hesapları kontrol edebilir ve hedef kitlenizle nasıl iletişim kurduklarını ve ne tür içerik yayınladıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Kaliteli içerik yayınlayın

İçerik, TikTok’taki başarınızı belirleyecektir. İnternetin herhangi bir yerinde kaliteli içerik oluşturmanın püf noktaları arayabilirsiniz, çünkü takipçileriniz ancak içeriğinizi beğendikleri zaman izlerler. Hiçbir hile, insanların düşük kaliteli içerik tüketmesine neden olamaz.

Kaliteli içeriğin nasıl oluşturulacağını araştırmaya başlamadan önce, farklı videolar oluşturabilir, yayınlayabilir ve insanların bunlara nasıl tepki verdiğini kontrol edebilirsiniz. Fikir almak ve en son trendleri görmek için başkalarının videolarına da bakabilirsiniz.

Pratik yapmak sizi zamanla kusursuz içerik oluşturucuya dönüştürecektir. TikTok, eğlenceli ve ilginç kısa videolarla doludur ve tam olarak yapman gereken bu.

Kaliteli içerik oluşturmak için, iyi bir aydınlatma (doğal veya yapay) kullanmak çok önemlidir. Ayrıca, en iyi sonuçları elde etmek için çekim yaparken bir tripod kullanmalısınız.

Sosyal medya profilleriniz markanızdır ve tutarlı olmalıdır. Diğer sosyal ağlarda içerik yayımlıyorsanız, aynı stratejiyi korumanız gerekir.

Örneğin, birden fazla platformda çalışan en iyi içerik üreticileri her yerde aynı içeriği paylaşır ve platforma göre ayarlar. TikTok içeriğinizi tanıtmak için diğer ağları da kullanmak mümkündür.

Düzenli olarak içerik yayımlayın

Düzenli olarak içerik yayımlamak çok önemlidir. Birkaç gönderiden sonra içerik yayınlamayı bırakırsanız, bir içerik oluşturucu olarak verim alamazsınız.

Düzenli gönderiler, Tiktok’tan para kazanma stratejinizin bir parçası olmalı, çünkü tutarlı olanlar en iyi sonuçları alır.

Çoğu insan neden bir programa sahip olmaları gerektiğini veya haftada birçok kez yayınlamaları gerektiğini anlamıyor, ancak işe yarıyor.

Mevcut takipçileriniz normal gönderilerinizi takdir edecek. Ne sıklıkla ve ne zaman içerik yayınladığınızı anlayacak ve yeni içerikleri bekleyecekler.

Harika bir içerik planı yapmanın kolay yolu, nişinizdeki en iyi içerik üreticilerini takip etmektir. Onlar, en iyi planı zaten çoktan buldular ve uyguluyorlar. Her niş farklıdır, bu nedenle hedef kitlenizle alakalı olmayan tavsiyelere uymayın.

Genellikle, haftada birkaç gönderi yayınlamak harika bir başlangıç ​​olacaktır. Her zaman yeni içerik fikirleri bulabilir ve videolar oluşturabilirsiniz. Takılıp kalırsanız, trend olan bir şey yapabilir veya diğer platformlara göz atabilirsiniz.

Hedef kitlenizle etkileşim kurun

Bu, herhangi bir sosyal ağ için standart bir ipucudur. İnsanlar, aktif olan diğer kişilerin videolarını takip etmeyi ve izlemeyi severler.

TikTok’ta etkileşim, diğer kişilerin içeriğiyle herhangi bir etkileşimdir. Onların videolarını beğenebilir, yorum bırakabilir ve içerik paylaşabilirsiniz.

Hedef kitlenizle etkileşime girerseniz, takipçileriniz mutlaka artacaktır. Pek çok insan ilginizi takdir edecek ve geri verecektir. Arkadaşlarından ve takipçilerinden bazıları etkinliğinizi görecek ve aynı şeyi yapacaktır.

Hedef kitlenizle her gün etkileşim kurabilirsiniz. 20 dakika ayırıp, birkaç beğeni yapmak ve yorum bırakmak oldukça kolaydır.

Videolarınıza hashtag’ler ekleyin

Hashtag’ler anahtar kelimeler gibi çalışır. İnsanlar onları bulmak istedikleri içeriği aramak için kullanırlar ve bu süreç nedeniyle birçok yeni profil keşfederler.

İnsanların keşfedeceği profillerden biri olmak istiyorsunuz hashtag kullanmalısınız. Video başına 100 karakteriniz var, bu yüzden onlardan en iyi şekilde faydalanın. Bazı insanlar yorumlara hashtag ekler, ancak altyazılardaki hashtag’ler daha etkilidir.

Ayrıca meydan okumalar için kendi hashtag’lerinizi de oluşturabilirsiniz. TikTok’ta çok popülerler ve hesabınıza daha fazla katılım sağlamanıza yardımcı olabilirler.

TikTok reklamlarını kullanın

TikTok Reklamları, sonuçları biraz daha hızlı almanıza yardımcı olabilir, ancak biraz ekstra paraya ihtiyacınız olacak.

Kendi bütçenizi belirleyebilir ve belirli demografik özelliklere sahip kullanıcıları seçebilirsiniz. Böylece, nişiniz veya ürünlerinizle son derece ilgilenen bir kitleyi hedefleyebilirsiniz.

Sonuç

2022’de TikTok’ta para kazanmanın en iyi yolları bunlardı. Bunları mevcut Tiktok hesabınızdan para kazanmak için kullanabilir veya uygulamak için yepyeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Her durumda, herhangi bir teknik bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yoktur. Video oluşturabilir ve hedef kitlenizle etkileşim kurabilirseniz 2022’de Tiktok’tan para kazanırsınız.

2022’de Tiktok’tan para kazanmak için seçtiğiniz yöntem üzerinde çalışırken, bir yandan da hedef kitlenizi büyütmelisiniz.

Hesaplarını ihmal eden içerik oluşturucular trafik kaybeder ve rakiplerinin gerisinde kalır. Elbette, TikTok’ta aktif olmaktan hoşlanıyorsanız, iş gibi hissettirmeyecektir.

Önceki İçerikAK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ZAFER SIRAKAYA’DAN KINAMA
Sonraki İçerikVİYANA YÜKSEK RİSKLİ HASTALAR İÇİN COVID-İNFÜZYON TERAPİSİNE BAŞLIYOR