VİYANA GASTRONOMİ İÇİN 2G KURALINI DEVAM ETTİRECEK!

Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig COVİD – 19 güncel durumu hakkında yaptığı basın toplantısında, salgının hala devam ettiğini bu nedenle federal hükümetin aksine gastronomi de 2G kuralının devam edeceğini açıkladı.

Viyana Eyalet Sarayında gerçekleşen basın toplantısında güncel korona önlemleri görüşüldü. Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig, Omikron dalgasının ortasında bulunulduğunu hatırlatarak, Omikron enfeksiyonunda da ağır tabloların söz konusu olduğunu vurguladı.

Ludwig, “Bir yandan Viyana hastanelerinde artan sayılar görülüyor. Hastaneler ve sağlık çalışanları da bu artışın yükünün altında kalıyor. Bunları yakından takip ediyoruz. Uzmanlarla yapılan görüşmeler neticesinde hükümetin kararlaştırdığı önlemlere uyum sağlayacağız. Dışarıya çıkma saatlerini 22’den 24’e uzatacağız. Toplantılarda 25’ten 50 kişiye çıkarma önlemine uyacağız. Perakende 2G önlemi ve ffp2 maske önlemine uyacağız. Ancak günlük hayatta sürekli ffp2 maske önlemini uygulamak mümkün değil, gastronomi alanında bu büyük sorun. Bu nedenle bu alanda 2G kuralına devam edeceğiz ve kapsamlı aşı teklifimiz ile bu salgının yayılmasını önlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Çok sayıda aşılama olanağı sunduklarını da dile getiren Ludwig,”Bunun için çok sayıda aşı olmak için olanak sağlıyoruz. PCR testleriyle hasta olanları erken dönemde yakalamak için bu seçeneği kullanmaya devam edeceğiz. Herkese seslenmek istiyorum aşılarınızı yaptırın. Çocukların ve gençlerin ayrıca hamilelerin aşı olmasını devamlı vurgulamak istiyoruz. Bu anlamda aşılama programlarımızı ön planda tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki İçerikAŞI ZORUNLULUĞU GELİYOR!
Sonraki İçerikHİDROJEN ARABALARI TEST EDİLİYOR!