4 – 6 Ekim 2019 tarihlerinde “Gelenekselin Gücü Adına!” temasıyla düzenlenecek 3. Adana Lezzet Festivali, Adana’nın “en” yerel ve “en” geleneksel mutfak kültürünü dünyaya tanıtacak. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde, Adana Valiliğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek festival, uluslararası yıldız isimlerin katılımıyla üç gün boyunca Adana’da bir gastronomi şöleni sunmaya hazırlanıyor.

Merkez Park’ta kurulacak dev festival merkezinde, Adana’nın sahip olduğu en geleneksel ve yerel mutfak kültürü uluslararası boyutta bir uygulama ve katılımla tüm ziyaretçilere yaşatılacak. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük bir coşkuyla karşılanan 3. Adana Lezzet Festivali kentin önde gelen lezzet markalarının stantlarıyla renklenirken, alanda kurulacak çeşitli etkinlik noktalarında gastroshowlar, tadım seansları, söyleşiler ve mutfak atölyeleri gerçekleşecek. Birbirinden özgün yerel ve ulusal şeflerin yanı sıra, Michelin yıldızlı uluslararası şeflerin gastroshowlarının yer alacağı festival, Adana’nın birbirinden nefis lezzetlerini doya doya yemeye imkân tanırken; aynı zamanda gastronomi dünyasını Adana’da buluşturacak. Üç gün boyunca gastronomi dünyasının nabzının atacağı 3. Adana Lezzet Festivali, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi, Yüreğir Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Turist Rehberleri Birliği, Çukurova Turistik Otelciler Birliği ve Mutfak Dostları Derneği tarafından destekleniyor.

Adana Lezzet Festivali 4-5-4 Ekim 2019’da kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Festivalde yerinizi ayırtmak için şimdiden başvurun.

Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanı Derviş Göçmen; “ Festival boyunca Gastroshowlar, Söyleşi & Paneller, Atölyeler, Tadımlar, Konserler, Sergiler, Yarışmalar olmaktadır. Ülkemiz aşçılığının en güzel örneklerini burada görmek mümkün. Ülkemizi ve şehrimiz adına bizlerde dernek olarak bundan önce Festivalde yerimizi aldım 2019’da da yerimizi alacağız. İster ziyaretçi ister katılımcı olarak katılın ama katılım isteriz. Yurt dışından ve yurt içinden gelecek misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

 

Önceki İçerikADANALILAR KAR İLE EĞLENDİLER BOL BOL SUCUK EKMEK YEDİLER
Sonraki İçerikAvusturya Siyasetinde “İslam Düşmanlığında” Büyük Artış