45 bin kişinin katıldığı Adana Büyükşehir belediyesi ile Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Adana Büyükşehir belediyesi sponsorluğunda ki Kar Festivalinden de 50 bin kişiye sucuk ekmek partisi etkinliği yapıldı. 50 usta 100 güvenlik görevlisi görev aldığı 7 Kızıldağ Yaylasında kar etkinliği 10 kilometre araç kuyruğu oluştu.

Yayla turizminin cazibe merkezi konumuna gelen Kızıldağ Yaylasındaki etkinliğe Adana Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği 100 civarında otobüsle binlerce Adanalı festival alanına taşındı. Binlerce araçlık konvoylar ilerlemeyince araçlarından inen vatandaşlar, kar görebilmek için kilometrelerce yokuşu yürüyerek festival alanına ulaştı.

Bu yıl yoğun kar yağışının yaşandığı 1600 rakımlı Kızıldağ Yaylasında kar kalınlığı 2 metreyi geçerken, festivale gelen vatandaşlar karda gönüllerince eğlendiler. Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği ile Adana Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara yönelik sucuk ekmek ikramı yaptığı festivalde renkli görüntüler oluştu.

 

Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanı Derviş Göçmen; “Sucuk ekmek partisine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdiler. Derneğimiz ve üyeleri Kar festivaline gelen bütün misafirlere sucuk ekmek yetiştirmek için canla başla çalıştılar. Sucuk ekmek almak isteyen vatandaşlar sıranın kendilerine gelmesi için kuyrukta beklediler, sucuk ekmeklerini alanlar bembeyaz örtünün içinde ekmeklerini yemenin keyfini yaşadılar. Bu mutluluğu görmek bizleri de mutlu etti” dedi.

 

Önceki İçerikAlman istihbaratının iki numarası bir Türk oldu
Sonraki İçerikADANA LEZZET FESTİVALİNDE YERİNİZİ AYIRTIN