Avusturya’da Türk kökenli vatandaşların başarıları birçok alanda ön plana çıkmaya devam ediyor. Futbol gibi önemli bir spor dalında kendini başarılı performansları ile kanıtlamış nice spor insanları da bulunuyor.

14 yaşında Avusturya’nın en köklü futbol kulübü olan FK Austria Wien takımıyla anlaşmaya varan Ahmet Varol, futboldaki parlayan yıldız oluyor. 

Futbola U9 yaş grubunda Post SV Wien takımında başlayan Ahmet Varol, şuanda U14 yaş gurubunun takım kaptanı olarak ön plana çıkıyor.

Ahmet Varol

Post SV futbol takımında  gösterdiği performansla önce LAZ Wien (LANDESVERBANDSAUSBILDUNGSZENTRUM) kadrosuna dahil olan Ahmet Varol, daha sonra performansıyla yine dikkatleri üzerine çekip, Wiener Auswahl U14 kadrosuna seçildi. Ahmet Varol başarı çıtasını daha yukarı çıkararak, Avusturya’daki bir çok akademik kulübün merceği altına girdi. Kuluplerin teklif yağmuru ile karşılaşan Ahmet kendisi için en doğru kararı verdiğini ifade ederek,  FK Austria Wien Futbol Akademisinden gelen teklifi kabul etti.

Ahmet Varol Temmuz ayında yeni takımıyla çalışmalara başlayacağını ifade ederek, gazetemize şu açıklamalarda bulundu; “insallah Temmuz ayı içerisinde yeni takımımla antrenmanlara başlayıp, elde edeceğim başarılarla, Ulu Önder M.Kemal Atatürk’ün dedigi gibi, zeki çevik ve ahlaklı bir genç olarak gerek ailemi, gerekse de burada temsil ettiğimiz bir toplumun gurur kaynağı olmaya çaba göstereceğim.” sözlerinin kullandı.

Önceki İçerikCUMHURBAŞKANI VAN DER BELLEN İKİ GÜNLÜĞÜNE FİNLANDİYA’YA GİDİYOR
Sonraki İçerikQUİCK SİGORTA 5 YAŞINDA!