2 – 3 Eylül tarihleri arasında AIRPOWER22, Zeltweg’deki Hinterstoisser hava üssünde “Bulutların üstünde!” sloganıyla 10. kez gerçekleştirildi. Avusturya Silahlı Kuvvetleri’nin ortakları Red Bull ve Steiermark eyaleti ile birlikte düzenlediği Avrupa’nın en büyük hava gösterisine, en iyi hava koşullarında her iki günde de sahada toplam 275.000 ziyaretçi ve 25.000 seyirci katıldı.

“Bu iki gün boyunca coşku hepimiz için hissedilir türdendi – örneğin ‘Gökyüzündeki Titreşimler’ (Vibes in the sky) gösterimizden ve sonraki diğer çok sayıdaki gösterilerimizden sonraki uzun alkışlar. Organizatörler olarak, ortaklarımız Steiermark ve Red Bull ile birlikte burada Zeltweg’de çok fazla coşkulu tepki ve neşe üretebildiğimiz için çok mutluyum!” diye duygularını açıklıyor Savunma Bakanı Klaudia Tanner.

“Avusturya’nın yeşil kalbi, AIRPOWER22 etkinliği sırasında, büyük etkinlikler için de mükemmel bir yer olduğunu bir kez daha kanıtladı. Almanya’dan ve yurtdışından gelen yaklaşık 300.000 ziyaretçi, bölge için muazzam bir katma değere katkıda bulundu. Steiermark kendini en iyi ve en özel taraflarından göstermeyi başardı. Vali Christopher Drexler, Organizatörler, Avusturya Silahlı Kuvvetleri ve ortağımız Red Bull’a ek olarak, bu etkinliğin başarısına katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Önceki İçerikFederal hükümet yeni korona bilgilendirme kampanyasını aktardı!
Sonraki İçerikAvusturya’da sendikalardan brüt 2 bin avro asgari ücret talebi