StartWien projesi kapsamında, ülkeye yeni iltica edenlere gelecekte Almanca kursları için 150 Euro’luk hediye çekleri verilecek. Buna göre Ocak 2023’ten itibaren Almanca öğrenimi için tek tip bir teşvik mevcut olacak.

Viyana için geçerli olacak olan dil öğrenim hediye çekleri, yetkili Almanca öğrenimi sunan kurslarda kullanılabilecek. Ancak bu hediye çekleri, yalnızca StartWien projesinin bir bilgilendirme etkinliğine katıldığınızı kanıtlayabilirseniz geçerli olacaktır.

“StartWien” projesi ile iltica edenler, ilk günden itibaren kapsamlı, çok dilli bilgi ve tavsiyelerden yararlanma fırsatına sahip oluyor. Dil ve eğitim, yeni bir ülkede yaşayabilmek ve iş ile eğitim konusunda daha fazla fırsata sahip olabilmek için en temel faktörlerdir”, dedi belediye başkanı yardımcısı Christoph Wiederkehr.

20 dile kadar danışmanlık ve bilgi hizmeti

Viyana belediyesi, 2008 yılından bu yana Viyana’ya yeni yerleşen insanlara yeni memleketlerine yerleşimleri konusunda StartWien projesi ile destek veriyor. İlk oturum izninin elde edilmesiyle birlikte, üç sütundan oluşan bir başlangıç paketi sunuluyor.

Viyana’da ilk adımları atmak için 20’den fazla dilde yürütülen kişisel görüşmelerde, ilgili kişilere hakları ve yükümlülükleri hakkında değerli bilgiler aktarılmaktadır.

Önceki İçerikSICAK BİR İYİLİK SOĞUĞU GİDERECEKTİR.
Sonraki İçerikHÜKUMET HANELERE 400 EURO’YA KADAR YENİ BİR DESTEK PAKETİ SÖZÜ VERDİ