ALTYAPIYI GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR!

Viyana’da su tüketimi: 2050’ye kadar %15 artış bekleniyor!

Viyana, su tüketiminin 2050 yılına kadar yüzde 15 artmasını bekliyor – çünkü mevcut tahminlere göre, Viyana nüfusunun o zamana kadar 2,2 milyon kişiye yükselmesi tahmin ediliyor. Belediye Başkanı Michael Ludwig ve Çevre Konseyi Üyesi Jürgen Czernohorszky (her ikisi de SPÖ) bunu Salı günü Dünya Su Günü vesilesiyle açıkladı. Talebi karşılayabilmek için artık altyapı genişletilecek.

Viyana esas olarak Aşağı Avusturya ve Steiermark’tan gelen dağ kaynak suyu ile beslenir. Mevcut su miktarı artık bazı kaynaklar için artırılmıştır. Örneğin; Hochschwab bölgesinden Viyana’ya Höllbach kaynağındaki ek bir boru hattı üzerinden daha fazla su akışı sağlanacaktır.

Bazı su depolarında da genişletme çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu değerli kaynak olan su şu anda bu tür 31 tesiste depolanmakla birlikte, büyük havuzların 29’u Viyana’da bulunuyor. Toplam depolama hacmi şu anda 1,6 milyar litredir.

Taşıma altyapısı genişletildi!

Taşıma altyapısı, yani hatlar da geliştirilecektir. Örneğin, burada planlanan şehir genişleme alanlarını açmak için güney ve kuzeydoğuda ek boru sistemleri inşa edilecektir. Ayrıca her yıl yaklaşık 30 kilometrelik hat yenileniyor. Şehre göre bu, tüm kentsel boru ağının yaklaşık yüzde birine tekabül ediyor.

Bu arada, Alp bölgelerinden gelen su yerçekimi ile dağıtılır. Vurgulandığı gibi, 1873’ten beri, su serbest akışı ile akar ve böylece iklime zarar vermeden kaynak suyu boru hatları üzerinden Viyana’ya ulaşır.

Önceki İçerikCOVID YİNE KIRMIZI ALARMDA!
Sonraki İçerikPERŞEMBEDEN İTİBAREN YENİ COVİD KURALLARI GELİYOR!