Hükümet aşısızlara karşı olan kısıtlamaları kaldırıyor!

Hükümet gelecek Pazartesi gününden itibaren aşısızlar için olan kısıtlamaları sona erdiriyor. Hükümet bunun için hastanelerde yatan hastaların sabit sayısı
nı gerekçe gösteriyor.
GECKO uzmanlarına göre de artık bu uygulamayı uzatmanın bir manası olmadığı belirtildi.
Başbakan Nehammer ve Sağlık Bakanı Mückstein bugün yaptıkları basın toplantısında korona önlemlerinin daha da hafifletileceğini duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre öncede yeni enfekte sayısında rekor sayıya ulaşıldığı açıklanmıştı. Ancak bu artışın normal olduğu ve zaten bunun beklendiği belirtildi. Aşısızlara yapılan kısıtlamalar, uygulanabilecek en ağır korona önlemi olduğu belirtildi. Uluslararası kıyaslamada da çok az sayıda ülke Avusturya’nın uyguladığı bu önlemleri uygulamakta olduğu vurgulandı ve bu durumun artık değişeceği belirtildi.

“Aşı zorunluluğunu beklemeyin”

Nehammer hala tehlikenin geçmediğini ve dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Başbakan ayrıca 1,5 milyon aşısıza seslendi ve sözlerine şöyle devam etti: “Lütfen aşı zorunluluğunu beklemeyin ve aşı olma şansınızı kullanın. Aşı sizi, diğer insanları ve tüm toplumumuzu korur.” diyerek sözlerini tamamladı.

Önceki İçerikAKILLI İKLİM ŞEHİRİ!
Sonraki İçerikEUROVISION 2022 NE ZAMAN?