Avrupalı Türkler’i sıla yolunda Başkonsolos Kaya ve STK temsilcileri yolcu etti. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yaz tatili için Türkiye’ye giden Türk vatandaşları Avusturya – Macaristan sınırında Türkiye’nin Viyana Başkonsolosu Asip Kaya ve Avusturya’daki bazı STK temsilcileri tarafından Türkiye’ye uğurlandı.

Almanya, Avusturya, Hollanda Romanya ve Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden karayolu ile sılaya yolculuk yapan Türk vatandaşları Avusturya Macaristan sınırında Türkiye’nin Viyana Başkonsolosu Asip Kaya ve beraberindeki heyet tarafından Türkiye’ye uğurlandı.
Başkonsolos Kaya beraberinde SETPA Grup Yönetim Kurulu başkanı Paşa Tokmak, Avusturya Giresunlular Derneği Başkanı Nedim Tokalak, Azeri- Der Başkanı Yardım Güneş, ORDER önceki dönem Başkanı Refik Şenel ve BAWAG PSK Satış Uzmanı Halit Karagöz’den oluşan heyetle Avusturya Macaristan sınırında Türk vatandaşlarını karşılayarak, iyi yolculuklar diledi. SETPA Grup tarafından vatandaşlara Fizix enerji içeceği ikram edilirken, Avusturya Günlüğü’nün hazırlamış olduğu “2019 İzin Yolu” haritası da sürücülere verildi.
Sıla yoluna çıkan sürücülere hız kurallarına dikkat etmeleri ve dinlenerek yola devam etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Türkiye’nin Viyana Başkonsolosu Asip Kaya, iyi tatiller dileklerinde bulundu.


Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın girişimleriyle bu yıl Sırbistan sınır kapılarından Türk Polislerinin de görev yaptığını hatırlatan Kaya şunları kaydetti:
“Hem uzun bir yol çok dikkatli olmaları lazım. Yola çıkacak vatandaşlarımıza da tavsiyem lütfen dinlenerek, mola vererek gitsinler. Özellikle hız limitlerine dikkat etsinler. Sırbistan sınırında bu yıl yeni bir uygulama var. Türk polisleri de orada bekleyecek. Psikolojik olarak da tatile gidecek olan vatandaşlarımızı çok olumlu etkilediğini görüyorum. İnşallah seneye başka ülkelerde de bezer uygulamalara geçeriz. Buradan Yurt Dışı Türkler Başkanlığına da teşekkür ederim onların çabalarıyla oldu. Çok güzel bir uygulama oldu. İnşallah büyük rahatlama yaratacak.”

 

Önceki İçerikAVUSTURYA’DA PATLAMA SONUCU ÇÖKEN BİNADAN İKİ CESET ÇIKARILDI
Sonraki İçerikAVUSTURYA’DA, DÜZENSİZ GÖÇMENLERİ KURTARAN ALMAN GEMİ KAPTANINA DESTEK EYLEMİ