Nurten Yilmaz

Avusturya-Türkiye ikili grubu – SPÖ-Yılmaz: Diyaloğun parlamento düzeyinde güçlendirilmesi amacıyla, Avusturya Parlamentosu’nun Avusturya-Türkiye ikili grubu 12-15 Mayıs tarihleri ​​arasında Türkiye’yi ziyaret ediyor – Başkan Yılmaz kritik ve yapıcı görüşmeler bekliyor

Viyana (OTS / SK) – TBMM’nin Türkiye-Avusturya ikili grubunun davetlisi olarak, Başkan Nurten Yılmaz başkanlığındaki Avusturya-Türkiye ikili grubu bugünden Pazar gününe kadar Türkiyeyi ziyaret edecek. Meclis heyeti Ankara ve İstanbul’da çok sayıda görüşme yapacak. Diğer konuların yanı sıra, TBMM Başkanı, Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB-Türkiye Komisyonu Başkanları ve AB Uyum Komisyonu Başkanı ile görüşmeler planlanıyor. Kadın hakları örgütleri ve gazetecilerle de fikir alışverişi yapılması planlanıyor.

Gezi, anıt, eğitim ve kültür alanlarına yapılan ziyaretler ve Avusturya St. George’s Koleji ve St. George’s Hastanesi’ne yapılan ziyaretlerle tamamlanacak.

Avusturya-Türkiye ikili grubunun başkanı Nurten Yılmaz, bugüne kadar iki ülke parlamento grupları arasındaki iyi ilişkilere atıfta bulunarak, “Biz milletvekillerinin birbirimizle, farklı bakış açılarının da açıkça ele alınabileceği yapıcı bir alışverişi sürdürmemiz önemlidir.” dedi. 2021’de Türkiye’nin Dışişleri Komisyonu üyeleri Avusturyayı zaten ziyaret etmişti.

Bugün başlayacak dört günlük Türkiye ziyareti, iki ülke arasındaki kültürel işbirliği gibi o dönemde tartışılan konuları ele alacak ve bunlar hakkında bilgi alışverişini sürdürecek.

Korona nedeniyle iki kez ertelenen gezinin ardından, Yılmaz önümüzdeki günlerde yaşanacak yoğun görüşmeleri mutlulukla bekliyor. Yılmaz, “Benim için parlamenter alışveriş, elbette olarak kadın hakları örgütlerinin temsilcileri ve diğer sivil toplum aktörleriyle de görüşeceğimiz anlamına geliyor” diyor.

Önceki İçerikRİZE ARTVİN’E İSTANBUL AKTARMALI UÇABİLİRSİNİZ
Sonraki İçerikYURT DIŞI UÇUŞLARDA MASKE ZORUNLULUĞU KALKIYOR MU?