Sağlık Bakanı Rauch’un yeni açıklama yaptı;  Vaka sayısında yaşanan olumlu yöndeki düşüşler nedeniyle maske takma zorunluluğu kaldırılıyor.

Yapılan açıklamaya göre, 1 Haziran’dan itibaren marketler ve toplu taşımalarda maske takma zorunluluğu “şimdilik” 3 aylığına kaldırılıyor.

Rauch, kaldırılan maske zorunluluğunun yanı sıra çok sayıda insanın bir araya geldiği yerlerde maskenin takılmasını önermeye devam ediyor.

Maske takma zorunluluğu hastaneler ve bakımevlerinde devam ediyor.

Rauch, maske takma zorunluluğunun şimdilik kaldırıldığı ancak tekrar geri geleceğini, çünkü sonbaharda gelecek olan yeni varyasyonlara hazırlıklı olmamız gerekecek.

Edstadler’in yaptığı açıklama gereğince, vaka sayılarında yaşanan olumlu yöndeki düşüşler nedeniyle aşı olma zorunluluğu da şimdilik kaldırılıyor. Ancak buna rağmen koronanın ağır seyirleri nedeniyle lütfen aşılarınızı yaptırmaya devam edin.

80 yaş üstü kişilerin aşılarını yaptırmaları, diğerlerinin ise sonbahara hazırlık olması için Ağustos-Eylül aylarında aşılarını tazeletmeleri önerilmektedir. Rauch, Temmuz ayına kadar genel bir korunmaya çalışılabilir ancak artık korona alarm düzeyinden çıkmamız ve pandemi ile birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini, bunun bir yolunu bulmamız gerektiğini düşünüyorum

Önceki İçerikVAN DER BELLEN 2022 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE TEKRAR ADAY
Sonraki İçerikVİYANA MASKEYE DEVAM DEDİ