Sadece insanlara sevgi dolu videolar izleterek, kendi deyişleri ile” sevgiyi paylaşarak” gönüllere taht kurdular. Bu Islak Burunların sevgi yolunda ki hikayesi.

Sevgi paylaştıkça çoğalır” düşüncesi ile Sokak Köpekleri Bal ile Betty filmini çeken yönetmen Fedai Çakır ve Yönetmen yardımcısı Doğuşhan Çakır’ın üç yıl önce facebook’da çatıkları sayfa bu gün Türkiye’nin en büyük “Hayvan” “Evcil Hayvan” “Sokak Hayvanları”  haline geldi.

Sorularımıza yanıtlayan Fedai Çakır; “Bundan 3-4 yıl önce oğlumun açtığı Islak Burunlar sayfası takipçisi sayısı elli’yi geçmiyordu. Üniversitede öğrenci olan oğlum evde pet otel yaparak harçlık çıkarmak amacıyla bu sayfayı kız arkadaşıyla açmışlardı. Sayfa atıl vaziyette duruyordu.

Sokak Köpekleri Bal ile Betty filmini çektikten sonra sayfaya sadece sevgi içeren videolar atmaya başladım.  Tabi bunları yaparken bu ismin domainlerini de satın almayı ihmal etmedim . Sayfa ‘da genel kural olarak asla şiddet içeren video yada fotoğrafa yer vermedik. Bu tür video ve fotoğraflara yer evren çok sayıda sayfa vardı ve insanların zaten yeterine psikolojisini bozuyorlardı. Hemen belirtmeliyim ki bu olaylara el atan sayfaların olması iyi. Onların sayesinde hayvana şiddetin biraz önüne geçebildik. Biz sadece Islak Burunlarda bunlara yer vermedik. Amacımız sadece sevgiyi paylaşmaktı. Ve çoğaltmaktı. Öylede oldu 3 yıl gibi kısa sayılabilecek bir zamanda kendi alanında aktif takipçilere sahip büyük bir aile oldu. Şu an daha çok takipçilerinin gönderdiği videolara yer veriyor ve hala şiddet içeren videolar paylaşmıyor. Fotoğraf paylaşımı ise sadece kayıp ilanlarında ve çok zöel durumlarda oluyor.”

Doğuşhan Çakır’da “Aslında hiç planlamadan sevgiyi paylaştık insanlarda bu sevgiyi bziden kabul ettiler ve bu yolculukta bize eşlik ettiler. Sayfa yada daha doğrusu Islak Burunlar böylece büyüdü ve büyümeye davam ediyor.”

Sayfaya aşağıda ki linklerden ulaşabilir sizde bu ailenin bir ferdi olabilirsiniz.

Facebook:

https://www.facebook.com/islakburunlar/

İnstagram:

https://www.instagram.com/islakburunlar/

Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCNEm43l2q2gkE20gfXQUDpw

Twitter:

https://twitter.com/islakburunlar

Google +:

https://plus.google.com/u/0/111352798125376694785

BAL İLE BETTY ANLATAN VİDEO

 

Önceki İçerikİŞ İLE İŞSİZLİK ARASINDA Kİ SINAVIM
Sonraki İçerikKENDİ PARA BİÇİMİNİ BULAN KÖPEK; NEGRO