Datça Badem Çiçeği Festivali 1-18 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Üç gün sürecek olan festival size Badem Çiçeklerinin eşsiz güzelliğinde huzur ve mutluluk getirecektir.

Can Yücel’in şu dizelerine ilham olan Badem Çiçekleri;

“Kibrit çakıyorsun karanlıkta badem çiçeklerini görmek için

Ve mart denizlerinde tedirgin bir çift sarnıç gemisi gözlerin

Bir iş açacaksın sen başımıza yangın mı olur artık, bahar mı?”

Datça Yarımadası, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “Datça Badem Çiçeği Festivali”yle konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor. Datça Belediyesi ile Muğla Ticaret Odası’nın desteği ve yerli halkın emeğiyle 16-18 Şubat tarihleri arasında üç gün süreyle gerçekleştirilecek olan Datça Badem Çiçeği Festivali, Datça’yı doya doya gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmakisteyenlere fırsat yaratacak.

Festival coşkusu tüm yarımadaya yayılarak farklı bölgelerde kurulacak panayır alanlarında, badem ürünleri satışından yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerinden müzik dinletilerine pek çok etkinlik düzenlenecek.

Ayrıca ziyaretçilerin tercihlerine göre katılabilecekleri badem çiçeği fotoğraf turu, doğa yürüyüşü, Knidos ve Eski Datça gezileri, şarap tadımı, fotoğraf yarışması gibi etkinliklerde festival programı arasında yer alıyor.

Festival Koordinatörlüğünü Özge Atalay’ın yaptığı Festival ile ilgili detaylar için www.bademcicegifestivali.com sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Önceki İçerikHDI SİGORTA YENİ GENEL MÜDÜRÜLÜK BİNASINDA
Sonraki İçerikKEFALET SİGORTASI NASIL YAPTIRILIR VE  KEFALET SENEDİ  NASIL ALINIR?