CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE CUMHURBAŞKANI BELLEN GÖRÜŞTÜ!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya ve Ukrayna arasında süren savaşla ilgili Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Cumhurbaşkanı Van der Bellen ile, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve Türkiye – Avusturya ilişkilerinin ele alındığı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Görüşme öncesinde Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen,Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun makamında kabul etti. Büyükelçi Ceyhun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefon görüşmesi hazırlıkları hakkında Cumhurbaşkanı Bellen’e bilgiler verdi.

Görüşmeler sonrasında Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya Cumhurbaşkanı Aleksander Van der Bellen ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Görüşmede, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve Türkiye Avusturya ilişkileri ele alındı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında ateşkesin sağlanması, barışın yeniden tesis edilmesi ve insani durumun iyileştirilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade etti. Türkiye-Avusturya ilişkilerinin her düzeyde gelişme kapasitesine sahip olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya’da yaşayan Türklerin iki toplum arasındaki bağın gelişimine büyük katkı yaptığını dile getirdi.
Son gelişmelerin Türkiye’nin Avrupa’nın güvenliği bakımından
ne denli önemli olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği’yle ilişkilerde Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine başlamak ve vize serbestisi sürecinde mesafe almak dahil somut ve anlamlı adımlar
atılmasını beklediklerini kaydetti.”ifadelerine yer verildi.

Önceki İçerikUKRAYNA İÇİN ACİL YARDIM ÇAĞRISI
Sonraki İçerikBİR İLK OLAN SİGORTA FUARI BAŞLIYOR!