Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansının bu sene onuncu kez  Sigorta Tatbikatçıları Derneği (STD)  tarafından başarıyla yapıldı.

Sigorta Tatbikatçıları Derneği Başkanı Fahri Altıngöz konferansla ilgili o.haber’e açıklamalarda bulundu: “Sigorta Tatbikatçıları Derneği 1958 yılında kurulmuş sektördeki en eski derneklerimizden biridir. Uluslararası olan bu organizasyonu 10. yıldır düzenli olarak yapıyoruz. Yaklaşık 30 farklı ülkeden –Amerika’dan, Japonya’ya; Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar olan ülkelerden–panele gerek konuşmacı gerek katılımcı olarak birçok yabancı iş ortağımız da katılıyor. Ülkemizden de birçok farklı deneyimleri olan sigortacı arkadaşlar katılıyor. Dolayısıyla bu toplantıda, özellikle önemli konu başlıklarını sektör içinde tartışıyoruz. Global perspektifteki birtakım tecrübeleri, oluşan pazarları ve bununla ilgili yapılan önlemleri, birtakım ürünleri bir araya getiriyor ve konuşma imkânı buluyoruz. Elbette sigorta sektöründe globalperspektifte konuları müzakere etme ve bunu da kamuoyuyla paylaşma imkânımız oluyor.

Bu yılki toplantımız Katastrofikriskler ve özellikle İklim Değişikliği’yle ilgili. Biliyorsunuz iklim değişiklikleri hayatımızıo kadar etkiliyor ki, geçen sene çok ciddi bir dolu yağışıyla karşı karşıya kaldık vehem mahsullerimiz hem araçlarımız hem konutlarımız ve birçok yerleşim yeri hasar gördü. Bunun dışında birkaç gün önce, özellikle EgeDenizi üzerinden gelen ciddi bir fırtınayla karşı karşıya kaldık. Ülkemizin deprem kuşağında da olması ve bu tip Katastrofik risklere de açık olması sebebiyle bizim sigortacılar olarak (bu alanlarda sigorta teminatı ve güvencesi veren şirketler olarak) hem kamuoyunu bilinçlendirmek gibi bir görevimiz var hem de sunduğumuz hizmetleri Global Perspektifte anlatıyor ve paylaşıyor olmamız lazım. Bir de dünyada neler oluyor, bunu da değerli iş ortaklarımızla paylaşma imkânımız oluyor bu toplantılar sayesinde.

Her geçen gün teknoloji değişiyor ve gelişiyor. Dijitalleşme sigortacılık sektöründe hangi alanlarda bize katkı sağlıyor, nerelerde hizmet kalitemizi artırabiliyor, verimliliğimizi artırabilir gibi konularda; bunlarla ilgili olarak da ülkemizde yapılan örnekleri, global ölçekteki deneyimleri paylaşma imkanı bulduk.” Dedi.

İki gün süren konferansta sektörün sorunlarına çözümler ve öneriler tartışırken yeni kurulacak olan alacak sigortası en çok ilgi gören konuların başında yer aldı.

Sigorta Tatbikatçıları Derneği Başkanı Fahri Altıngöz
Önceki İçerikSİGORTA SEKTÖRÜNDE EŞDEĞER PARÇA KULLANIMINA TEŞVİK GELİYOR
Sonraki İçerikQUİCK SİGORTADAN EKONOMİYE CAN SUYU