Die Wiener Stadtregierung mit Bürgermeister Ludwig bei der Präsentation der Ergebnisse der Regierungsklausur am Cobenzl

Bir yıl önce 2022 iklim projesini tanıtmıştık. Bugün ise hükümet değerlendirmesi çerçevesinde “Gaz kullanımından kurtulma – Viyana Soğuğu Sıcağı 2040” stratejisinin somut önlem kataloğunun sunumu yapıldı.

Die Wiener Stadtregierung mit Bürgermeister Ludwig bei der Präsentation der Ergebnisse der Regierungsklausur am Cobenzl

Viyana şehri bu şekilde, 2040 yılına kadar CO2’den tamamen arınmış olmak için tarihinin en büyük enerji değişimini başlatıyor. Bu şekilde merkezi adımlar atılmış oluyor ve Viyana’nın gaz ve petrolden bağımsız olması, 2 milyon kişinin enerji tedarikinin garanti edilmesi ve 2040’a kadar artık CO2’ye ihtiyacı olmaması sağlanmış oluyor.

Söz konusu proje iddialı – bina alanındaki gazlı ısıtma, sera gazlarının yaklaşık %90’nını oluşturuyor. Bunun somut anlamı: 600.000 gaz cihazını ve 460.000 pişirme gaz cihazını alternatif enerji kaynaklarına dönüştürmemiz gerekiyor. Mevcut ısıtma sistemlerini analiz edeceğiz ve uygun alternatifler oluşturacağız – özellikle eski binalar bu durumdan muzdarip.

Diğer adımlar Viyana ısı planlaması, iklimle uyumlu yeni binalar ve “100 proje Gaz kullanımından kurtulma” projesi ile yenilikçi çözümlerle Viyana şehri olarak uzaktan ısıtmaya somut alternatifler gösterilmek isteniyor.

Bir milyondan fazla nüfusu olan bir şehir olarak Viyana, uluslararası alanda da öncü bir rol oynayacak ve böylece iklim dostu, enerjiden bağımsız ve uygun fiyatlı kalacaktır. Viyana bu nedenle dünyanın en yaşanabilir şehri olmaya devam edecek.

Önceki İçerikPosta şubesinde soygun: WEGA-müdahale ve kaza
Sonraki İçerikVİYANA SCOOTER KARMAŞASINA BİR SON VERİYOR