Franz-Josef-Treninde Aralık 2022’den itibaren tekrardan Gmünd üzerinden Viyana ve Prag arasında direkt tren bağlantısı söz konusu olacak.

Federal hükümet, Niederösterreich eyaleti ve ÖBB, 1996 yılına kadar güzergâh üzerinde olan “Vindobona”yı “Silva Nortica” adı altında yeniden canlandırıyor. İklim Koruma Bakanı Leonore Gewessler (Yeşiller) ve Vali Johanna Mikl-Leitner (ÖVP) projeyi Pazartesi günü Viyana’da tanıttılar.

Aralık 2022’den itibaren Viyana’dan Prag’a günlük tren bağlantısı

11 Aralık 2022’deki tarife değişikliği ile birlikte, Viyana Franz-Josefs-Bahnhof – Prag ve geri dönüş olmak üzere günlük bir bağlantı olacaktır. Hafta sonlarında ise iki sefer planlanmaktadır. Vali ayrıca Brünn’den  Schwechat’taki Viyana Havalimanı’na doğrudan bağlantının da planlandığını hatırlattı.

Önemli yeni bir tren bağlantısı olarak “Silva Nortica”

Mikl-Leitner’e göre, Franz-Josefs-Bahn, giderek daha fazla insanın Waldviertel’den Viyana’ya ve tersi olarak iklim dostu ve konforlu bir şekilde seyahat etmesi için önemli bir bağlantıdır. “Silva Nortica” sadece Viyana ve Prag için bir bağlantı olmayacak, Aralık ayından itibaren yeni hizmet aynı zamanda günlük düzenli trafikte ek bir bağlantı anlamına gelecek. Özellikle Waldviertel halkı için bu, bölgeden Viyana’ya ve geri dönüş için ek bir trenin mevcut olduğu anlamına gelmektedir.

Önceki İçerikPAZARTESİ GÜNÜ AVUSTURYA’DA 2.658 YENİ KORONA VİRÜS VAKASI TESPİT EDİLDİ
Sonraki İçerikKISA ÇALIŞMA MODELİ UZATILACAK