Ludwig; “Viyana’da halkın korunması için güvenli yolumuza devam ediyoruz” 

Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig ülke çapında kısıtlayıcı yaklaşımı memnuniyetle karşıladığını belirterek; “Şimdi tutarlı önlemlerin tam zamanı” dedi.

Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Ludwig, bugün federal hükümet ve valiler arasındaki video konferansın ardından ülke çapında ortak bir yaklaşımın kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.

Yeni Omikron mutasyonu nedeniyle hızla artan enfeksiyon sayısı, ek koruyucu önlemleri gerekli kılıyor. Bu durum, bugün federal hükümet ile valiler ve eyalet COVID kriz koordinasyonu (GECKO) arasındaki müzakerelerde de kabul edildi. Belediye Başkanı Ludwig, artık tutarlı ve hızlı bir şekilde önlem alınmasını memnuniyetle karşıladı. Ludwig, nüfusu korumak ve aynı zamanda kamusal yaşamı sürdürmek için kısıtlayıcı ve ülke çapında bir yaklaşımın gerekli olduğunu ifade ederek; aynı zamanda güçlendirici takviye aşı konusunda tüm çabaların sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.  Test seçeneğinin de Viyana’da genişletilmeye devam edeceğini belirten Ludwig, “Buna göre önümüzdeki haftadan itibaren, PCR test kapasitesi mevcudiyeti haftada 3,5 milyon çıkarılmış olacaktır. Enfeksiyon sürecinin bu tehlikeli gelişimini ve kamusal yaşam alanındaki kapanmaları önlemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Her şeyden önce söz konusu olan halkın sağlığıdır ancak bununla birlikte yeni bir kapanma durumu da önlenmelidir.” Sözlerini kullandı.

Önceki İçerikVİYANA EYALET VE BELEDİYE BAŞKANI LUDWIG’DEN AÇIKLAMA!
Sonraki İçerikAVUSTURYA BAŞBAKANI CORONA VIRUSE YAKALANDI!