Ludwig: Hükümet aynı hataları tekrarlıyor!

Federal Hükümet omikron dalgasının ortasında gevşeme adımlarına devam ederken, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig, federal hükümetin aynı hataları tekrarladığını söyledi.

Sağlık Bakanı Johannes Rauch’un (Yeşiller) Salı sabahı yaptığı açıklamaya göre, Nisan ayından itibaren temaslı kişileri için zorunlu karantina olmayacak. Ayrıca aylık ücretsiz korona testi sayısı da sınırlandırılacak.
Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig (SPÖ) ise federal hükümetin bu son kararlarını bir hata ve sonbahar için iyi bir hazırlık olmadığını savundu .
Ludwig açıklamasında “Salgınlarla mücadelede her zaman ülke çapında tek tip kurallar olmalıdır. Ancak, “Viyana nüfusunun sağlığı pahasına olacağı hissine kapılırsam, o zaman farklı önlemler alacağız” dedi. Her şeyden önce, ücretsiz testler için sınırlı olanakların federal başkent için ne anlama geldiği analiz edilecektir.
Ludwig, “hatalı tutum” ile suçladığı federal hükümetin aynı hataları tekrarlamaya devam ettiğini, Viyana’nın ise ise tutarlı yoluna devam ettiğini belirtti. Ludwig Viyana test stratejisini tekrar savunarak, “Bu, enfeksiyon zincirlerinin hızla kırılmasına yardımcı oldu. Ek olarak, yeni mutasyonların böylece hızlı bir şekilde tanımlanmaları sağlandı.”dedi.

Ludwig ayrıca Test sistemi burada çok iyi çalışmasına rağmen, şehirle hiçbir görüşme yapılmadığından şikayet etti. Bazıları şimdi “acele etme” politikasını takip etmekte. Ancak belediye başkanı, bunun zaten ağır yükler altında olan hastaneler için büyük sonuçları olabileceği konusunda uyardı. Ayrıca, Uzun süreli Covid’li insanlar iş sürecinden koparıldığı için bireysel ıstırap ve büyük ekonomik sonuçlar anlamına gelir. Karantina kurallarının gevşetilmesinin işyerinde enfeksiyon riskini de artırabileceğini vurguluyor.

Önceki İçerikVAKA SAYILARI EN YÜKSEK SEVİYEDE!
Sonraki İçerik18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ DOLAYISIYLA TÖREN DÜZENLENDİ