…..  Merkez Anadolu Lisesi bir uygulamaya imza atıyor. İki yavru köpeği üstelik hastalıklı, barınaktan alıyorlar ve tedavi ettirip, aşılarını yaptırıyorlar. Amaç; çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve hayvanlarla barışık yaşamayı öğretmek.

Okul yönetimi, öğretmenler ve çocuklar bu hayvanlara sahip çıkıyor. Öğretmenler evlerinde de bakmak için hayvanlar sahipleniyorlar.  Her şey güzel gidiyor.

Ta ki; Kardeşi veteriner olan bir Embesil bunlara bulaşana kadar. Bu Embesil Bimere şikayet yazıyor, şikayeti okusanız embesil kelimesinin az kaldığını söyleyeceksiniz.

Bakın neler yazıyor. Vay efendim;

“Okulun bahçesinde iki kulübe varmış akşam gece sahipsiz kalıyormuş sabaha kadar havlıyormuş. Bir okulda kendi evi gibi köpek beslemek ne kadar doğruymuş. Burası eğitim öğretim yapılan okul mu? Yoksa birilerinin köpek çiftliği mi? Başka hayvanlar gelecek mi?”

Vay efendim “köpeklerin okulda bakılması yetişmesinin öğretim ve öğretim için ne yararı var?”

Bu embesil bunları yazmış  ve durmamış  devam da ediyor. Diyor ki; Okul müdür ile telefon da konuştum; “Çocuklara yönelik bir proje olduğunu söyledi” 4-5 yaş çocuklara yönelik böyle bir proje yararlı olabilir ama burası anaokulu mu? Lise mi?”

Daha da durmamış; “Ayrıca Milli eğitim müdürü ve şube müdürü ile de konuştum. Okul müdürü ile konuşacaklarını konunun hal olacağını söylediler. Şu ana kadar çözüm olmaması Milli Eğitim Müdürü ile konuştuktan sonrada ben köpekleri oldum bitti kimseyi takmam durumları mı? Var.

Böyle bir durum var ise izin veren merci kimdir izin var mıdır?  Okul yaz tatiline girecek öğrencisiz olarak devam edecek. Proje olmasa da bu köpeklerin okulda bakılması için Milli Eğitim müdürlüğünden izin alındı mı?”

Terbiyesiz birde not düşmüş büyük harflerle; “eğer bu proje ise akşam ders bittiğinde öğretmenler ve öğrenciler için bitiyor BİZ MAHALLE SAKİNLERİ İÇİN BİTMİYOR”

Sevgili dostlar, sevgili insanlar yukarıda ki dilekçeyi gönderen kişi dün Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bir bir buçuk yaşlarında yavru köpeğin bacağını ve kuyruğunu kesen insan kadar tehlikeli.  Köpeği araç arkasına bağlayıp kilometrelerce sürükleyen insan kadar duyarsız, Cinsel problemlerini köpek üzerinden gidermeye çalışa, köpek tecavüzcüleri kadar hasta ruhlu. Ve aynı mahallede yaşamak istemeyeceğiniz kadar bencil, sevgisiz ve bağnaz.

Resmi dilekçe sonuna “Gereğinin yapılmasını arz ederim” yazılır. Bu Embesil de yazmış. Bu dilekçeyi gören ve  değerlendiren resmi makamlara benimde bir  dilekçem olsun.

Bu kişinin ivedikle tam teşekküllü devlet hastanesinin psikiyatri bölümüne sevkine ve okul yönetimi ile öğretmenlerine teşekkür, taktir verilmesini arz ederim.

Bir not: Köpeklerin olduğu yere en yakın apartman 100 -150 metre uzaklıkta, okul bahçesinin korkuluklarına en yakın apartman 15 metre. Be adam o köpekler sana ne yaptı?. Senin o küçük yavrularla derdin ne?. Akşam okuldan herkes gidince topla mahalleyi git okul bahçesine, çocuk çoluk onlarla oynayın.

Okul yönetimi bu işi sulh ile çözmeye çalıştığından gayet mantıklı yöneticiler olduğundan okul ismimi yazmamı rica ettiler bende yazmadım. Ama bu insan bu hayvanları her an zehirleyebilir yada başka türlü zarar verebilir? Yada bizde hep olur ya iyi şeyler yapanlar cezalandırılır. Okul yönetimine baskı yapılabilir.

 

Fedai Çakır

14 Haziran 2018, İstanbul

 

Önceki İçerikBİR, BİR BUÇUK AYLIK YAVRU KÖPEKTEN KİM NE İSTER?
Sonraki İçerikSANDIĞA GİTMEDEN OKUYUN LÜTFEN

2 YORUMLAR