Avusturya’da 29 Eylül’de gerçekleşecek olan erken seçimlerin hazırlıkları devam ediyor. Sosyal Demokrat Parti SPÖ seçim öncesi Viyana’da halkla bir araya geldi. SPÖ Genel Başkanı Pamela Rendi Wagner Türk vatandaşlarının da yoğun yaşadığı Viyana’nın 10’uncu bölgesi Victor Adler Markt’ta seçmenle bir araya geldi.

SPÖ Genel Başkanı Pamela Rendi-Wagner, SPÖ’lü Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig gibi birçok SPÖ’lü siyasetçinin katıldığı etkinlikte Alf & Dj Mike tarafından hazırlanan SPÖ’nün seçim şarkısı da ilk kez halka tanıtıldı.

“Menschlichkeit siegt“

30 Ağustos cuma günü Viktor Adler Markt, kırmızı çadırlar ve kurulan sahneyle  SPÖ’ye ev sahipliği yaptı. Alanda “Menschlichkeit siegt“ yani “İNSANLIK KAZANACAK“  pankartları dikkat çekti.

Programda Alf & Dj Mike, Viech ve GARISH sahne alırken Penny Bayr, Jan Krainer, Claudia O´Brien, Christoph Zich ve Nurten Yilmaz’ın da katıldığı bir söyleşi düzenlendi. Meclis 2. başkanı Doris Bures ve SPÖ Genel Başkanı Pamela Rendi Wagner de etkinlikte bir konuşma gerçekleştirdiler.

Kendisi de Favoriten’da büyüyen Rendi-Wagner konuşmasında, 18 ay boyunca Avusturya’yı yöneten ÖVP-FPÖ hükümetinin mevcut sosyal hakları azalttıklarına dikkat çekerken,  SPÖ’nün daha adil, daha insani, daha eşit haklar için mücadele verdiğini dile getirdi.

1700 Euro asgari ücret

Avusturya’yı karış karış dolaştığını ve mümkün olduğunca çok sayıda insanla konuşmaya çalıştığını söyleyen Rendi-Wagner, insanların artık maaşlarıyla geçinemediklerini, herkesin maaşıyla geçinebilmesi için asgari ücretin net 1700 Euro’ya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

“Avusturya’nın geleceği söz konusu“

Etkinlik sonrasında sorularımızı yanıtlayan SPÖ Genel Başkanı, bu seçimlerin Avusturya’nın geleceğini  belirleyeceğini, 29 Eylül’den sonra Avusturya’nın politik bir değişime ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Seçim çağrısı

Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig, „“Avusturya’da politikanın nasıl seyredeceğinin belirlendiği bir seçim olacak. Bu yüzden seçme hakkı olan herkesi bu imkanı kullanmaya davet ediyorum.“ dedi.

Etkinlik sonrası mikrofonumuzu uzattığımız 16-17-18 ve 19. bölgede SPÖ’nün liste başı adayı olan milletvekili Nurten Yılmaz “Tüm vatandaşlarımızı 29 Eylül’de seçimlere katılmaya davet ediyorum. Çok önemli bir seçim. Demokrasi için seçimlere katılın lütfen.“ çağrısında bulundu.

 

Foto: Avusturya Günlüğü

Önceki İçerikÖVP BAŞÖRTÜSÜ YASAĞININ ORTAOKULLARDA DA UYGULANMASINI TALEP EDİYOR
Sonraki İçerikAVUSTURYA’YI YASA BOĞAN KAZA: 3 ÖLÜ