Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, İslam Federasyonu  Sollenau Camii Derneği’ne yönelik gerçekleşen saldırıyı kınadı.

Büyükelçi Ozan Ceyhun yaptığı yazılı açıklamada, bu saldırının Avusturya’da son ırkçı saldırı olması temennisinde bulunarak şu açıklamada bulundu: “İslam Federasyonu  Sollenau Camii Derneği’ne yönelik saldırı haberini büyük üzüntü ile aldık. Gece saatlerinde caminin duvarlarına Almanca ve İngilizce olarak ırkçı yazılar yazılmış. İslam Federasyonu Viyana Bölgesi Başkanı Sayın Mehmet Aslan ve Sollenau Dernek Başkanı Sayın Samet Balcancı ile görüştüm. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Olay hakkında kendilerinden detaylı bilgi aldım. Sollenau Emniyeti olaya el koymuş ve gerekli soruşturmayı yapmakta. Viyana Başkonsolosumuz Cafer Mert Özmert şu anda Sollenau yolunda.Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Büyükelçilik olarak gelişmeleri takip etmekteyiz.

Yetkililerin tüm gerekli adımları atarak olayın faillerini yakalayacaklarından eminim. İnşallah bu olay Avusturya’da toplum huzurunu bozan son ırkçı saldırı olur.” sözlerini kullandı.

Önceki İçerikİSLAM FEDERASYONUNUN SOLLENAU TEŞKİLATINA IRKÇI SALDIRI YAPILDI
Sonraki İçerikGURBETÇİLER VAGONLARINA OTOMOBİLLERİNİ DE YÜKLEDİKLERİ TRENLE TÜRKİYE’YE GELİYOR