Köpekleri zekâsını küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunu gösteren bu olay Kolombiya’daki bir üniversitenin kampüsünde yaşanıyor.  Kantinden yaprak vererek yiyecek alan Köpek Negro’un hikâyesi

Köpek Negro, Kolombiya’daki bir üniversitenin kampüsünde yaşıyor. Çalışanların sahiplenmiş olduğu köpek, kampüste özgürce dolaşıyor, öğrencilerle vakit geçiriyor, kimi zaman onlardan yiyebileceği kurabiyeler alıyor.  Yaşam alanında Neğro’nun gözünden kaçmayan olaylar her gün cereyan ediyor. Öğlenciler kantine bir şey uzatıp yiyecek alıyor. Uzun süre bunu gözlemleyen Köpek Negro ilk alışverişini ağaçların altından aldığı yaprağı kantinciye uzatarak yapıyor.

Öğrenciler alabiliyorsa Köpek Negro niye alamasın. Artık Köpek Negro’nun tükenmez bir kaynagı var. Karnı açıktımı kap bir yaprak ve kantinciye şöyle seslen “yap oradan bir karışık tost”

Köpek Negro artık  kendi parasını kullanarak aynı şeyi yapmaya başladı. Üstelik de kaynağı hiç bitmeyen bir para birimi var. Üstelikte Dolar ve Euro karşısnda hiç değer kaybetmiyor.

Kolombiya’daki bir üniversitenin kampüsünde yaşayan akıllı köpek Negro ile tanışın

 

Negro, çalışanlar tarafından sahiplenildi ve o zamandan beri kampüste özgürce dolaşıyor

 

Bu akıllı bıdık, öğrencilerin yiyecek alırken karşılığında bir şeyler verdiğini fark etti ve aynı şeyi kendi de yapmaya karar verdi

 

Üstelik de sonu olmayan bir para kaynağı buldu; yapraklar ?

 

Bu akıllı köpeğin zekasına hayran kalmamak imkansız ?
Önceki İçerikBİR ISLAK BURUN HİKAYESİ
Sonraki İçerikKOBİLERE MÜJDE, YERLİ MAKİNE ALIMLARINA BÜYÜK DESTEK