Wiener Neustadt’daki Flugfeld kışlasında bu sabah bir nöbet askeri öldürüldü. 20 yaşındaki askerin nöbet yerinde silahından birden fazla atış yaptığı ve ordudan yapılan açıklama doğrultusunda amiri tarafından vurulduğu bildirildi. Polisin araştırmaları devam ediyor.

Foto: Bundesheer

Ordunun bildirimine göre, atışlar sabah 06.55 saatlerinde yapıldı. Asker silahını ateşledi ve nöbet yerinde birden fazla kez kurşun sıktı, dedi ordu sözcüsü Michael Bauer. Yapılan açıklamaya göre Niederösterreich’ten gelen 20 yaşındaki asker, daha öncelerinde nöbet değişimleri sırasında silah arkadaşlarını tehdit etmiş ve “deneyimli asker” olan 54 yaşındaki amirine fiziksel olarak saldırıda bulunmuş.

Federal Savunma Bakanlığı Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada, “Tartışma sırasında birkaç el ateş edildi ve ardından asker ölümcül şekilde vuruldu”, belirtildi. Askerin amiri yaralandı ve şu anda hastanede tedavi altında bulunuyor. Olaya karışanlara psikolojik destek sağlanıyor. Savunma bakanlığının açıklamasına göre, konuyla ilgili bir araştırma komisyonu kuruldu.

Polis kışladaki kanlı saldırıyı onayladı

Eyalet polisi gerekli araştırmaları başlattı. Polis sözcüsü Johann Baumschlager, Wiener Neustadt’daki Flugfeld kışlasında kanlı bir saldırı gerçekleştiğini ve bu saldırı sonunda bir ölünün olduğunu onayladı.

Önceki İçerikRahma Austria Filistin’deki Yetim ve Kimsesiz Ailelere Kış Yardımlarını Ulaştırdı!
Sonraki İçerikViyana, Ocak 2023’ten itibaren “AB hukuki ihlalleri için harici bir kayıt ofisi” kuracak