Templates by BIGtheme NET

AVUSTURYA EKİBİ HESTOUREX FUARINDAY’DI

Avusturya’dan da bir ekibin katıldığı Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) Antalya Expo Center’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla kapılarını açtı.

 

Bakan Çavuşoğlu, 4 bin yabancı katılımcının yer aldığı bu buluşmayla 10 milyar liralık anlaşma sağlanmasını beklediklerini söyledi.
Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen Hestourex, 150 ülkeden 4 bin kişilik satın alma heyetinin katılımıyla kapılarını törenle açtı. Açılışa, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, belediye başkanları, turizm, sağlık ve spor dünyasının temsilcileri katıldı.

Avusturya’dan katılanlar ekibe sağlık turizmini ve fuarın önemimi sizler için sorduk.

Avusturya Ekibi. Soldan saga. Avusturya’nın tanınmış sunucusu Adil Elmas, Avrupa Sağlık Turizm Derneği Başkanı Diş Doktoru Serdar Beklen, Eczacı Serpil Özsoy, JuniorBeklen, Clinic Ambassador Vladimir Hruda, Dr. Salih Varol ve Dr. Vedat Şahin

Aile Hekimi Dr. Salih Varol; “Sağlık ve spor Turizm Fuarının yararlı olacağını düşünüyorum, Türkiye Avusturya arasında da bu yönde gelişmeler olacağını düşünüyorum. Bu gün buradan aldığımız bilgileri Avusturya’da ki hastalarımıza ve bulunduğumuz platformlarda anlatacağız. İzinlere geldiğimde görüyorum. Türkiye’de ki sağlık sektörünün baya büyük gelişmeler kat ettiğini gördüm” dedi.

Ortopedi Uzmanı Dr. Vedat Şahin; “Türkiye ile Avusturya arasında ortopedi alanında  iş birliği tabi ki olacaktır. İki taraf için de avantajlıdır.” dedi.

 

Avrupa Sağlık Turizm Derneği Başkanı Diş Doktoru Serdar Beklen; “Bizim buraya gelmemizde ki amaç derneğin çalışmaları içerisinde Avrupa’da yaşayan Türklerin Türkiye’de tedavi olmaları olanakları. Bura da Türkiye’de ki sağlık kurumlarını tanıyacağız, bu kurumları Avusturya’ya döndüğümüz zaman İnsanlarımıza tanıtacağız. Ayrıca sağlık Turizm derneğinin en büyük amacı Türkiye’de tedavi olmuş hastaların tekrar Avusturya, Almanya’ya diğer ülkelere döndüklerinde burada karşılaşacakları herhangi bir problemde onlara yardımcı olmak. Dolayısıyla Avrupa’da yaşayan Türk halkına çok daha sağlık hizmeti verebileceğim.” dedi

 

Eczacı Serpil Özsoy; “Uzun süre sağlık sektöründe çalıştım. Türk Avusturya sağlık derneğin de çalıştım. Orada projeler ürettik. Orada ki halkımızın sağlık hizmetini daha iyi alabilmesi için. Bu kongreye ilk defa katılıyorum. Buradan alacağım bilgilerle Avusturya’da daha iyi bir kontak kurabiliriz Türkiye ile çalışma için.  Türkiye ile Avusturya arasında sağlık Turizmi tabi ki olur. Türkiye çok iyi bir Turizm memleketi bunu daha iyi şekilde anlayıp anlatabilmek Avrupa’da çok önemli.” dedi.

 

Türkiye’den Fuara katılan sağlık temsilcilerine Fuarın Türkiye üzerinde etkilerinin neler olabileceği ve sektörde yabancı hasta konusunu konuştuk.

Levent Baş

Levent Baş; sağlık Turizm ile ilgili 15 yıldır çalışmalar yapıyoruz. Özellikle öncelikle Avrupa’dan başladık ama sonra ki yıllar Türkiye’nin etrafında ki diğer ülkeleri olsun, Arap ülkeleri, Afrika ülkelerinden Türkiye’ye bir çok hastalar getirdik. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz, organizasyonlar yapıyoruz, yurt dışında tanıtımlar yapıyoruz. Bu fuar çok önemli biz 10 yıldır Dünya’nın bir çok yerinde etkinliğe organizasyonlara atılıyoruz, dünya fuarlarına. Bu gün Dünya üzerinde yapılan ve sağlık Turizminde etkili alım yapabilen en büyük grubu burada ağırladık. yaklaşık 2200 kişi sağlıkla ilgili sağlık alım heyetini ağırladık. Dolayısıyla çok büyük etkisi olacaktır. Hedef ülkelerden getiridk bu insanların çogunu. Hem medikal, hem de termal branşlarda Türkiye ile yeni analaşmaların yapılmasını bu furad hedefliyoruz.

 

Tavsiyelerimiz; özellikle medikal anlamda Türkiye Dünya seviyelerini yakalamış vaziyette. Avrupa’da ki özellikle Türk vatandaşlarımızın da bu konuda yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları da biliyoruz. Bir çok Türk vatandaşı özellikle yaz aylarında Türkiye geldiklerinde tedavi oluyorlar. Dolayısıyla her zaman bizlerle hem de hastanelerle irtibata geçebilirler. Onlara her türlü yardımcı olacağız. Termaller içind edurum böyledir. Aradıkları her türlü hizmeti alabilecekleri ağ Türkiye’de mevcut. “dedi.

Yabancı mevkidaşı ile görüşmeleri esnasında yakaladığımız İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Uluslararası hasta koordinatörü Mehtap Alcapınar

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Uluslararası hasta koordinatörü Mehtap Alcapınar; “ Fuara katılımı çok beğendim. Bu organizasyonun ülkemiz için hem prestij anlamında hem de gelir anlamında çok faydası olacağını umuyorum. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza tavsiyem, Avrupa’da olup da Türkiye’de olmayan hiç bir şey yok. İzmir hastanelerinde organ nakli dahil her türlü sağlık hizmetini veriyoruz. Özellikle göz ve diş tedavilerinde iddialıyız. Fiyatlarımız Avrupa’ya  göre çok daha uygun, kaliteyi yakalamış durumdayız. Şartlar böyleyken neden kendi ülkelerini tercih edip gelmesinler. Bu sene tatillerini biraz daha uzatıp deniz, kum ,güneş üçlüsüne sağlığı da ekleyip buraya gelsinler. Herkesi İzmir’e bekliyoruz.” dedi.

 

Estetik İnternational Sağlık Grubu Dijital Pazarlama Müdürü Salih Budak; “Biz ülkemize daha fazla sağlık turizm yapmak için geldik buraya. Özellikle kendi geliştirdiğimiz organik saç ekimi, örümcek ağı estetiği, kepçe kulak estetiği ve estetik cerrahi ile ilgili yeni geliştirdiğimiz yeni teknikleri bütün Dünyaya yaymak istiyoruz. Bu şekilde Türkiye’de sağlık Turizm kapasitesini daha da artırmak.

 

Ortalama olarak bizim şu anda yurt dışından getirdiğimiz  hasta miktarımız 2,500 ile 3000 aylık olarak değişiyor. Buda bizim kendi kapasitemizin yüzde 60-65 demek. Biz kurum olarak bu Türk markasını Dünya çapında marka olarak getirmeyi hedefliyoruz. Bunu da devletimizin verdiği sağlık Turizm desteği ile birlikte hızlı bir şekilde yapabileceğimize inanıyoruz. Bizi öne çıkaran nokta kendi cerrahlarımızın geliştirdiği hızlı ve konforlu teknikler. Özellikle bu konforlu teknikleri tercih ederek hem tatil yapabiliyorlar hem de istedikleri hizmeti alabiliyorlar. Ayrıca Türkiye’de ki estetik hizmetleri Dünyadaki diğer ülkelere göre çok daha uygun fiyatta.

 

Özellikle ortadoğu, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa bütün Avrupa ülkelerinden hastalar gelmekte. Son dönemlerde Türkiye’nin orta doğu ile yakınlaşması bize bu manada yaradı. Katar,dan Dubai’den, Kuveyt’ten oldukça yoğun hasta gelmekte.” dedi.

 

Fuarın sesiz sedasız ziyaretçisi Gürcistan Sağlık bakanı Jemal Putkaradze idi.

Fuarı gezenler arasında yardımcıları ile beraber gezen Gürcistan Sağlık bakanı Jemal Putkaradze da vardı. Sağlık bakanlığının standında Sağlık bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ ile kısa bir sohbet eden Gürcü bakan “Kendi ülkelerinde özellikle sporcuların bütün sakatlanma ve performans konusunda tedavi olabilecekleri bir sağlık merkezi inşaatına başladıklarını” açıkladı. Bakan “Türkiye ile olan ilişkilerimizde sağlık Turizm bizim içinde önemli” dedi.

Gürcistan Sağlık bakanı Jemal Putkaradze ile Sağlık bakanlığının standında Sağlık bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ ile kısa bir sohbet etti

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan’ın daveti üzerine Gürcistan Sağlık bakanı Jemal Putkaradze “Trabzaon’a geleceğini ve her türlü iş birliğine açık olduklarını” söyledi.

 

İLK AKILLI HASTANE ANTALYA’DA

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Bakan Çavuşoğlu, Antalya’da düzenlenen bu kongreyle bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Türkiye’nin turizm, sağlık ve spor alanlarında önde gelen ülkelerden biri olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, şöyle dedi:
“Kitlesel turizmde geçen yıl düşüş oldu. Ama bu sene tedavi ediyoruz. Hastanelerimiz donanım ve hizmet kalitesi bakımından dünyada önde geliyor. Her türlü tedavi kaliteli, maliyeti en uygun şekilde veriliyor. Sağlık turizmini geliştirmek için özel hastaneler ve devletimiz yatırımlarına devam ediyor. Türkiye’de 30 şehir hastanesi kuruyoruz. Antalya’da da 1500 yataklı şehir hastanesi kuruyoruz. Türkiye’nin ilk akıllı hastanesini Antalya’da kurduk.”

5 BİN KİŞİLİK OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Bakan Çavuşoğlu, spor turizminde de çeşitliliğin artırılması gerektiğine vurgu yaparak, “Her türlü organizasyonu yapabilecek tesislerimiz var. Antalya’ya 5 bin kişilik olimpik yüzme havuzumuzu yapıyoruz. Yapımını sürdürdüğümüz tenis kortlarıyla dünyanın en büyük tenis turnuvalarını Antalya’ya getireceğiz. Golf turizminden daha fazla faydalanmak için sahalarımızı artırıyoruz. Antalya’da hipodrom yapıyoruz ki atçılık turizmi gelsin istiyoruz” diye konuştu.

ANTALYA’YA ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI

Antalya’da bir kongre merkezi daha kurduklarını aktaran Bakan Çavuşoğlu, kolay ulaşılabilir olması için Antalya’ya 3’üncü havalimanı yapacaklarını söyledi. Yaylada doğduğu için yayla turizmine önem verdiğini dile getiren Çavuşoğlu, “Antalya’ya gelen bütün yabancılar yaylamızı öğrenebilmeli” dedi.

10 MİLYARLIK ANLAŞMA BEKLENTİSİ

Bu kongre ve fuar için 4 bin kişinin alım için geldiğini anlatan Çavuşoğlu, bu buluşmayla 10 milyar liralık anlaşma sağlanmasını beklediklerini söyledi. Çavuşoğlu, “Kısa vadede 150 milyarlık bir alımın gerçekleşmesini bekliyoruz. 2 binden fazla akademisyen fuara katılıyor. Antalya’da 2017 yılında 20 uluslararası spor turnuvası yapılmasını bekliyoruz” dedi.

KKTC’Lİ BAKAN

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise turizmde son yıllarda büyük hareketlilik görüldüğünü söyledi. Küçük bir ülke olduklarını hatırlatan Ataoğlu, yine de turizm ve sağlık alanında ciddi adımlar attıklarını kaydetti. Fikri Atakoğlu, spor turizminde de birçok etkinliğe ev sahibi yapabilecekleri konumda olduklarını aktardı.

FARKLI DİLLERDE SELAMLADI

Yabancı katılımcılara İngilizce hitap eden Çavuşoğlu, farklı dillerden de katılımcıları selamladı. Konuşmanın ardından Çavuşoğlu ve beraberindekiler, kongrenin açılış kurdelesini sahneden kesti. Çavuşoğlu, daha sonra kongre kapsamında stantları gezdi.
Fuar 9 Nisan’a kadar açık olacak.

 

Avusturya’dan da bir ekibin katıldığı Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) Antalya Expo Center’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla kapılarını açtı.

Açılışa, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, belediye başkanları, turizm, sağlık ve spor dünyasının temsilcileri katıldı.

Azarbeycan heyeti

Yorgun ziyaretciler

Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) Foto Albüm

 

 

 

PaylaşShare on Facebook65Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Email this to someonePrint this page

Hakkında Editör

Editör
Bu hesap, Avusturya Günlüğü'nün haber akışını sağlayan editör hesabıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful