Avusturya federal hükümeti iş arayan insanları üçüncü tek seferlik ödeme ile destekliyor. Ocak 2022’de işsizlik parası veya acil durum yardımına ek olarak 150 Euro ödeme yapılacak.

Üçüncü tek seferlik ödeme kimlere yapılacak?

1 Kasım 2021’den 31 Aralık 2021’e kadar olan dönemde en az 30 gün süreyle işsizlik yardımı, acil durum yardımı, köprüleme yardımı veya genişletilmiş köprü yardımı almış olan tüm kişiler bu tek seferlik 150 €’luk ödemeyi alacaktır.

İşsizlik Sigortası Kanununun §§ 9, 10, 11 veya 49’a göre kapanma süresi nedeniyle yukarıda belirtilen nakit yardımlardan herhangi birinin alınmadığı günler bu sürelerden sayılmaz.

Bir kişinin ileri eğitim parası, yarı zamanlı eğitim parası, kısmi emeklilik parası, kısmi emeklilik, yeniden eğitim parası ve geçiş parası aldığı dönemler de zorunlu gün olarak sayılmaz.

Bu aynı zamanda, uygun nakit yardımlardan birinin paralel olarak alınmaması durumunda “geçim ödeneği” için de geçerlidir.

01.11.2021 ile 31.12.2021 tarihleri arasında en az 32 gün işsizlik parası, acil yardım, köprüleme yardımı veya genişletilmiş köprüleme yardımı olarak hastalık parası almışlarsa, üçüncü tek seferlik ödemeye sağlık sigortalarından alırlar.

NE KADAR para ödeniyor?

Üçüncü bir defaya mahsus ödeme tutarı 150 €’dur.

Tek seferlik ödeme haciz edilebilir. Yani el koyma durumu söz konusu ise, üçüncü tek seferlik ödemenin bir kısmı alıkonulabilir.

Üçüncü tek seferlik ödeme, AMS’nin ödenmemiş taleplerini kapsamaz.

Üçüncü tek seferlik ödeme, bahsedilen AMS nakit yardımları veya asgari gelir yardımları dikkate alınarak hesaplanmaz.

Üçüncü tek seferlik ödemeyi almak için NE yapmam gerekiyor?

Üçüncü tek seferlik ödeme otomatik olarak ödenir. Başvuru yapılmasına gerek yoktur. Para, AMS’ye sağlanan ödeme adresinize (yani hesabınıza veya posta yoluyla) ödenecektir.

Parayı NE ZAMAN alırım?

Üçüncü tek seferlik ödeme, yukarıda belirtilen nakit yardımların ödemesinin bir parçası olarak Ocak 2022’de AMS tarafından yapılacaktır.

Önceki İçerikJOHNSON &JOHNSON AŞILARININ SERTİFİKA GEÇERLİLİĞİ SONA ERİYOR
Sonraki İçerikAK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ZAFER SIRAKAYA’DAN KINAMA