1 Mart’ta itibaren Viyana’nın tüm bölgelerinde geçerli olan park ücretlendirmesinde bir ay  geride kaldı.  Şimdiye kadar 131.000 Parkpickerl talebinde bulunulurken, bu sayı beklenenin altında kaldı. Beklenen sayı ise 141.000 ila 175.000 başvuruydu.

Talepler arasında Hietzing bölgesi en yüksek orana sahip burada, tescilli araçların yüzde 65’inden fazlası için bir Parkpickerl talep edildi, diğer yandan Liesing bölgesinde ise sadece yüzde 47 civarında. Bölge Müdürü Gerald Bischof (SPÖ) tarafından gösterilen sebep ise, araç sahiplerinin araçlarını kendi mülklerine park etme imkanına sahip çok sayıda müstakil evlerin yanı sıra, kapalı garaj alanlarına sahip büyük büyük konut kompleksleri.

Donaustadt’ta da araç sahiplerinin sadece yarısında şu anda bir Parkpickerl var, Floridsdorf bölgesinde bu neredeyse yüzde 55. MA 46’ya göre, bu iki semtte de uygun park olanaklarına sahip müstakil evler veya sıralı evlerin oranı yüksektir.

Simmering’de, oran sadece yüzde 40 civarındadır. Ancak, on birinci bölge diğer bölgelerle doğrudan karşılaştırılamaz çünkü sulh hakimine göre burası bir “genişletilmiş park yeri yönetim alanı”dır. Mart ayındaki tanıtımdan önce sakinler zaten başvuru hakkına sahipti.

Park cezalarında artış yok

Viyana şehrinin açıklamasına göre park cezalarında bir artış yok. Belediye yönetimine göre, yeni Parkpickerl bölgeleri de Viyana ortalamasında.

Önceki İçerikBÜYÜKELÇİ CEYHUN BAŞBAKAN NEHAMMER İLE GÖRÜŞTÜ
Sonraki İçerikVİYANA BÜYÜK ELÇİLİĞİ İFTAR PROGRAMI