Rudolf Hundstorfer salı günü geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Rudolf Hundstorfer salı günü geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu.  2016 yılından beri Bundes-Sportorganisation’un başkanlığını yapan Hundstorfer, 2008-2016 yılları arasında SPÖ’nün Sosyal İşler Bakanı olarak görev almış, 2006 yılında Avusturya Sendikalar Birliği’nin başkanlığını devralarak, yaptığı çalışmalarla o dönemde zor bir durumda bulunan sendikaların kurtarıcısı olarak tanımlanmıştır.

2016 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine SPÖ adına katılan Rudolf Hundstorfer’in ani ölüm haberi ailesinin ve yakın çevresinin yanı sıra Avusturya siyasetini de yasa boğdu.

SPÖ Genel Başkanı Dr. Pamela Rendi-Wagner yaptığı açıklamada; ‘İnsanların hayatını iyi yönde değiştirmek adına birçok hizmet vermiş insan sevgisi büyük  gerçek bir Sosyal Demokratı kaybettik.’ sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Hundstorfer hakkında; ‘Kendisi işçisinden politikacısına herkesle iyi bir dialog kurabilen güler yüzlü bir insandı. Cumhurbaşkanlığı adaylığımız esnasında da fikirlerine her zaman saygı duyduğum bir insandı.’ açıklamasında bulundu.

Başbakan Brigitte Bierlein ise Hundsdorfer hakkında; ‘Kendisi ülkemiz adına çok önemli hizmetler vermiştir’ sözlerine yer verdi. Viyana Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig öncelikle Hundstorfer’in ailesine taziyelerini iletirken, Rudolf Hundstorfer’in çok önemli hizmetler verdiğini ve yaptığı çalışmaların günümüzde hala etkilerinin olduğunu dile getirdi. Ludwig ayrıca Hundstorfer için dayanışmanın ve birliğin hep en ön sırada olduğunu sözlerine ekledi.

Foto: Vikipedi

Önceki İçerikİZLANDA “ÖLEN” İLK BUZULU İÇİN TÖREN DÜZENLEDİ
Sonraki İçerikÖVP BAŞÖRTÜSÜ YASAĞININ ORTAOKULLARDA DA UYGULANMASINI TALEP EDİYOR