PCR-Lolipop testleri hazır: dağıtım aşamalı olarak gerçekleşecek

Bir sonraki pandemi sonbaharı muhtemelen zorlu olacak. Korona lolipop testlerinin geniş bir şekilde dağıtımı en azından en küçüklerde şimdi güvenliği sağlamalıdır.

Tahminden biraz daha uzun sürdü ama artık vakti geldi: Anaokullarındaki PCR lolipop testleri geliyor. Başlangıçta, testlerin kullanımının bölgelere göre genişletilmesi planlanmaktadır. Mayıs ayından itibaren Hernals’ın 43 lokasyonu (755 çocuk) ve Währing’in 54 lokasyonu (1003 çocuk) olacak. Sonra Floridsdorf ve Donaustadt. Çarşamba günü belediye meclisinde geniş çaplı dağıtım için 18,4 milyon euroluk bir bütçe yayınlandı.

Lolipop testleri “Viyana’da yapıldı”

Dünya çapında benzersiz korona test uygulaması Viyana’da icat edildi ve geliştirildi. Klinik Favoriten’de Manuela Födinger liderliğinde. Testler özellikle önemli bir rol oynamaktadır, çünkü beş yaşın altındaki çocuklar için henüz onaylanmış bir aşı yoktur ve küçüklerin en küçüğü henüz gargara yapamamaktadır. Belediye ve özel anaokulları ve çocuk grupları için yaygınlaştırılacak ve sonunda 1629 noktayı kapsayacaktır

Test evde ebeveynlerle birlikte yapılır, daha sonra anaokulunda teslim edilir ve bir kurye servisi tarafından laboratuara getirilir. Ancak okulların aksine PCR testi anaokullarındaki çocuklar için zorunlu değildir. “Bütün uzmanlar aynı fikirde: sonbahar için hazırlıklar şimdi yapılmalı. Zaten Viyana anaokullarında tam ortasındayız ”diyor Sağlık Belediye Meclisi Üyesi Peter Hacker (SPÖ).

Önceki İçerikAlmanya ve Avusturya’dan Rusya’nın doğal gazda yeni ödeme sistemine “yeşil ışık”
Sonraki İçerikUlusal Konsey, Kovid Önlemleri Yasası’nı uzatıyor