Eski FPÖ Genel Başkanı Heinz Christian Strache, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig’e resmi Facebook sayfası aracılığıyla  ağır ithamda bulundu.

İbiza videosunun yayınlanması ile ÖVP-FPÖ koalisyon hükümetinin dağılmasına sebebiyet veren FPÖ’lü eski başbakan yardımcısı Strache, aktif politikadan çekildikten sonra sosyal medya aracılığıyla destekçilerine ulaşmaya devam ediyor.

13 Haziran’da Avusturya Sosyal Demokrat Partisi Federal Parti Konseyi’nde bir konuşma gerçekleştiren Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig’in FPÖ’yü kastederek “Onlara sağcı popülist demek yanlış olur, onlar aşırı sağcı“ şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

“Bu adamın dediğine göre 1 Milyon 300 bin FPÖ seçmeni aşırı sağcıdır.“

Dün resmi Facebook hesabından yaptığı paylaşımda SPÖ’lü Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig’i hedef alan Strache, Belediye Başkanı Ludwig’in bir fotoğrafını paylaşarak;  “Bu adamın dediğine göre 1 Milyon 300 bin FPÖ seçmeni aşırı sağcıdır.“  ibaresini kullandı.

SPÖ´lü Belediye Başkanı Ludwig’in fotoğrafı “İğrenç“ yazılarak paylaşıldı

Yapılan paylaşımda ayrıca; “Michael Ludwig Avusturyalı’ların neler yapabileceklerine şaşıracaktır“ ve “1 Milyon 300 bin FPÖ seçmenini karalamak ve  onlara küfretmek hiçbir zaman iyi bir fikir olmamıştır“ şeklinde açıklamalara yer verilirken, SPÖ’lü Belediye Başkanı’nın fotoğrafının üzerine “İğrenç“ yazılması  tepkilere yol açtı.

 

 

 

 

Önceki İçerikViyana’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Sonraki İçerikYurt dışından getirilen telefonların harcı 1500 TL oldu