Avrupa’nın en büyük festivalleri arasında yer alan bu yıl 38’incisi düzenlenen Donauinselfest COVİD – 19 tedbirleri kapsamında gerçekleşti. Festivalin sponsorları arasında yer alan, Gökyüzündeki bayrak taşıyıcımız THY’nın standı da büyük ilgi gördü.

Festivalin açılış programı öncesi festival alanını ziyaret eden Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig, Türk Hava Yılları standını da ziyaret etti. THY Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Birdal ile THY standında bir araya gelen Ludwig’e Viyana Eyalet Milletvekili Aslıhan Bozatemur da eşlik etti. THY Yönetim Kurulu Üyesi Birdal ziyaret anısına Belediye Başkanı Ludwig’e hediye takdim etti.

Ayrıca SPÖ Viyana parti sekreteri ve Eyalet Milletvekili Barbara Novak da festival ile ilgili bilgiler verdi.

Donauinselfest geçtiğimiz yıl COVİD -19 salgını nedeniyle yapılamamış olsa da bu yıl daha sıkı tedbirler altında gerçekleşti. PCR test zorunluluğu bulunan festivalin biletleri de çekiliş ile daha önceden dağıtıldı. Florisdorfer Brücke ve Brigittenauer Brücke arasında gerçekleşen festivalde 4 sahne kuruldu. 3 gün süren festivalde gerçekleşen konserler, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

HABER: YUNUS OZAN SÖYLER

FOTOCREDİT: JOBST

Önceki İçerikTÜRKİYE’NİN VİYANA BASIN MÜŞAVİRLİĞİNE ORHAN OCAKDAN ATANDI
Sonraki İçerikŞEHİT BÜYÜKELÇİ DANİŞ TUNALIGİL ANILDI