Viyana tramvay hatlarında şu sıralar uzun bekleme süreleri yaşanıyor. Bekleme süreleri çoğunlukla yarım saati aşıyor. Viyana tramvay işletmesi çözüm arayışında. Gecikmelere sebep olarak emekliye ayrılanlar, hasta olanlar ve dış şartlar gösteriliyor.

Tramvay hatları şu sıralar Viyana’da arada sırada zamanlama açısından sıkıntı yaşıyor. Bir yandan hastalıklar sebebiyle personel eksikliği yaşanırken, diğer yandan emekliye ayrılan personeller yaşanan gecikmelere sebep gösteriliyor.

600 kişi yakında emekliliğe ayrılırken, farklı bölümlere 900 kişi işe alındı. Viyana tramvay hatları bununla birlikte başka bir problemle daha karşı karşıya kalıyor. Viyana tramvay hatlarında yetkili Katharina Steinwendtner, “Kalifiye eleman sıkıntısı sadece Wiener Linien’e büyük zorluklar çıkaran bir fenomen değil, diğer işletmelerde de aynı sorunlar yaşanıyor”, dedi.

Gecikmelerden dış şartlarda sorumlu

Gecikmelerin sebebi çoğunlukla Wiener Linien’in kendisinden kaynaklanmıyor. Polis ve kurtarma operasyonları, ayrıca kazalar ve yanlış parkedenler ve trafik sıkışıklıkları tramvay ve otobüsleri engelliyor, dedi Steinwendtner.

Ancak personel durumunu da düzeltmek için, çok sayıda önlem alınmakta. Buna göre meslek eğitimi yerlerinin sayısı ikiye katlandı veya yeni bir eğitim atölyesi kurularak mesleki eğitim hizmeti genişletildi. Gecikmelerin en kısa sürede giderileceği belirtildi.

Önceki İçerikASFINAG – Hedef: Her 25 kilometrede bir E-şarj istasyonu
Sonraki İçerikSICAK BİR İYİLİK SOĞUĞU GİDERECEKTİR.