TSPB ve TKYD Vizyon Toplantısı’nda, sigorta sektörü, BES ve Otomatik Katılım sermaye piyasaları ekseninde konuşuldu.

TSPB ve TKYD Vizyon Toplantısı, TSB Başkanı Sayın Can Akın Çağlar’ın açılış konuşmacıları arasında yer aldığı  “İTİCİ GÜÇ OLARAK SERMAYE PİYASALARININ EKONOMİYE VE REEL SEKTÖRE KATKISI, FIRSATLAR VE GELİŞMESİ İÇİN YAPILACAK EYLEMLER” konulu etkinlikle, 19 Ekim 2018 tarihinde Antalya ‘da  Rixos Downtown otelde gerçekleştirildi.

Çağlar, sermaye piyasalarında sigortacılık ve emeklilik sisteminin önemine değinen konuşmasında, sektörün çekici güç ve kötü gün dostu olduğunu vurguladı.

Etkinliğin,BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ VE OTOMATİK KATILIM oturumu ise, aynı gün, TSB Genel Sekreteri M. Akif EROĞLU’nun da aralarında bulunduğu panelde, Halk Portföy Yönetimi Genel Müdürü Alim TELCİ’nin moderatörlüğünde gerçekleşti.

SPK  Kurul Başkan Yardımcısı  Emre ÖNYURT, İş Portföy Yönetimi Genel Müdürü Tevfik ERASLAN,  Avivasa Emeklilik ve  Hayat Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi  Fırat KURUCA ile NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı ve  Yönetim Kurulu Üyesi Emine SEBİLCİOĞLU panelist olarak katıldı.

Oturumda, bireysel emeklilik ve otomatik katılım, tasarruf açığı ve sermaye piyasalarının gelişimi ekseninde tartışıldı.

Önceki İçerikYETERSİZ SÜT ALGISI YAŞAYAN ANNELER: DİKKAT
Sonraki İçerikSigorta Şirketleri 6 ayda  15,6 milyar TL tazminat ödemesi yaptı