Avusturya’nın başkenti Viyana’da, Türk piyanist Gülce Sevgen, yerli ve yabancı klasik eserlerden oluşan konser verdi. Küçük yaştan bu yana hayali Viyana’da konser vermek olan sanatçıya ilgi yoğundu.

Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde, Büyükelçiliğin konferans salonunda düzenlenen piyano konserine Avusturyalı ve Türk davetliler katıldı.

Sevgen, konserde ünlü Türk sanatçılar İlhan Baran’ın Siyah ve Beyaz, Fazıl Say’ın Kara Toprak eserlerinin yanı sıra Sergey Prokofyev’in Romeo ve Juliet, Franz Liszt’in Ballade No.2 gibi klasik eserlerini de çaldı.

Sevgen, konserin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükelçilik bünyesinde sanatseverlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi  Ümit Yardım’a teşekkür etti.

Ayrıca ünlü modacı Atıl Kutoğlu da konsere katılanlar arasındaydı. Kutoğlu; “Türk piyanist Gülce Sevgen ve Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım’a bu ortamı sağladıkları için teşekkür ederim.” dedi.

Müzik eğitimini Viyana Müzik ve Sanat Üniversitesinde sürdüren Sevgen’in, katıldığı uluslararası yarışmalardan çeşitli ödülleri bulunuyor.

Önceki İçerikDENİZBANK AG İFTAR GELENEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Sonraki İçerikİbo Aslan dünya şampiyonu oldu