Son yılların adından sıkça söz ettiren şirketi Quick Sigorta ‘nın Türkiye’de yakaladığı başarıyı Avrupa’da da yakalamak için Avrupa ülkelerinde marka tescili yaptırdığını ve sigorta şirketi kuruluşu için yatırımlar yaptığı gelen duyumlar arasında. Her ne kadar resmi olarak açıklanmasa da pek yakında Avrupa’da adından sıkça söz edeceğimiz bir Quick Sigorta olacaktır.

Yazı: Fedai Çakır

Quick Sigorta, Türkiye’nin en büyük yerli ve bağımsız sigorta gurubu olan Maher Holding’in amiral şirketi konumunda. Grup Bünyesinde iki sigorta şirketi bulundurmaktadır. Finans sektöründe başka alımlar yaparak yada yeni firmalar kurarak Türkiye’de sık sık kendinden söz ettirmektedir.

Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen’in banka kurulması yönünde çalışmalar yaptıklarını açıklamasıyla Türkiye’de Finans ve Sigorta sektöründeki yankılamaları bitmeden yeni bir Quick Sigorta rüzgarı ekonomi piyasasında esecek gibi görünüyor.

Ezber bozan bir yatırım

Yerli ve Güçlü sermayesiyle Türkiye’de ilk kez sigorta sektöründe bir yerli şirketin bir  yabancı sigorta şirketini (Goather Alman – Demir- Turkland Sigorta) alarak  adını Corpus Sigorta yapan gurup bu defa da  Avrupa’dan (yurt dışından) Türkiye’ye yatırım yapan değil Türkiye’den Avrupa’ya yatırım yapan bir sigorta grubu olarak karşımıza çıkacak.

Yatırım  detaylarının önümüzdeki günlerde açıklanmasının beklendiği ancak bilinen bir konu var ki Avrupa piyasasında sigorta alanında yatırım yapmak her şirketin ön görüp kalkışacağı bir yatırım değildir.

Cesaret, yenilikçi ve özgüven isteyen bu yatırımın planlamasında ise Quick Sigorta’nın 3 yıl gibi kısa sürede Türkiye’de Sigorta sektöründe birçok branşta liderliğe oturmasını sağlayan ekip var.

Maher Holding CEO su Levent Uluçeçen ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’ın öngörüleri ve çalışmalarının arka planı olarak ortaya çıkan bu yatırımın detayları açıklandıkça netleşecektir.

Avrupalı bir şirket;

Şu an için bilinen ise uzun zamandır bu çalışmaların yürütüldüğü ve İzinYolu Sigorta markasını da bünyesine katan şirketin bu defa sadece Avrupa’da ki gurbetçilere yönelik değil Tüm Avrupa insanına hitap edecek bir Avrupa sigorta şirketinin kurulacağı yönündedir. Elbette Yerli ve Milli bir Sigorta Şirketinin Avrupa devleri ile rekabet etmesi gurbetteki insanımızı da gururlandıracak ve sevindirecektir.

Quick Sigorta hakkında

Sigortacılık sektöründe dijital bir devrim başlatan Quick Sigorta, Türkiye çapında müşterilerine istediği zaman, istediği her yerden sigorta satın alabilme kolaylığı sağlıyor. Zengin sigorta ürünü yelpazesine sahip marka, günün her saati ve ihtiyaç duyulduğu her an sadece mobil cihazlar aracılığıyla müşterilerine sigorta satabiliyor. Hem uygun hem de hızlı çözümleriyle Quick Sigorta, sigortacılık sektörüne yeni bir bakış açısı getiriyor.

RAKAMLARLA QUİCK SİGORTA

– Öz sermaye Büyümesi: 3 yıllık büyüme %520

– Aktif Büyüme: 3 yıllık büyüme % 3200

– Toplam Üretilen Poliçe Miktarı: 5 Milyon 700 Bin adet.

– 81 İl 600 İlçede, 2250Acente

– Toplan Net Prim : 3.021.598.320 TL

– Toplam Ürün Adedi: 44

– Sektör Birincilikleri :Kefalet Sigortası, Trafik Sigortası, Hukuksal Koruma

Önceki İçerikTürk Hava Yolları (THY) Avusturya Uçuşları Ne zaman Başlayacak
Sonraki İçerikCOVİT-19 PANDEMİ DÖNEMİ EKONOMİK OLARAK FIRSAT MI?