27 Mayıs – 3 Haziran arasındaki uluslararası ViennaUP’22 festivali , Viyana’yı uluslararası startup dünyasının merkezi haline getiriyor. 8 günlük program, ulusal ve uluslararası startuplar, organizasyonlar, teknoloji meraklıları, yatırımcılar ve vizyoner kitlelere hitap ediyor. Kişiler bireysel etkinliklere Viyana’da yerinde veya dijital olarak katılabilirler.

Yaklaşık 30 program ortağı, 60’tan fazla münferit etkinliği düzenlemektedir. 40 ülkeden binlerce ziyaretçi bekleniyor. İçerik açısından, ViennaUP’22 teknoloji, inovasyon, çevre, sosyal ilişkiler ve iş dünyası liderleri olarak kadınların gelecekteki konulara odaklanıyor. Festival programı, Life Sciences, üretim, IKT , FinTech ve yaratıcı endüstriler üzerine etkinliklerle tamamlanıyor.

Belediye Başkanı Michael Ludwig:

ViennaUP’22 ile, 2022’de büyük uluslararası tekliflerden hiçbir şekilde aşağı olmayan ilk Avrupa startup festivallerinden birini kuruyoruz. Son olarak, misafirler gerçekten tekrar bir araya gelme fırsatına sahip olurlar. Heyecan verici programın yanı sıra dünyanın en yaşanabilir şehrini tüm yönleriyle deneyimleyebilir ve böylece buraya tekrar en kısa sürede geri dönebilirler.

Programın öne çıkan başlıkları

  • – ” Bugün Liderlik Edin – Yarını Şekillendirin ” konferansıyla ViennaUP , kadın girişimcileri ve kurucuları ilgi odağı haline getiriyor. Yalnızca iş dünyası liderlerine yönelik en büyük Avrupa etkinliğinin programında 40’tan fazla konuşmacı yer alıyor.
  • – Startup Worldcup ile en büyük global startup yarışması Viyana’da gerçekleşiyor.
  • – 3 günlük Sürdürülebilir Blockchain Hackathon’da ilgili fikirler 15.000 Euro’ya kadar ödüllendirilecektir.
  • – Hofburg’daki Impact Days ile Viyana, Avrupa’nın önde gelen sosyal girişimcilik konferansına ev sahipliği yapıyor.
  • – Akıllı Şehir Zirvesi’nde her şey şehirlerin gelecekte nasıl yaşanabilir kalacağı sorusu etrafında dönüyor.

ViyanaUP’22

Yenilik gelenekle buluşuyor

Katılımcıların program öğelerinin ötesinde kalıcı bir Viyana deneyimi yaşamalarını sağlamak için, ViennaUP’22’de yenilik ve gelenek hedeflenmiş bir şekilde bir araya getiriliyor. Viyana kafe kültürü de önemli bir rol oynamaktadır. 4 adet Viyana kafesinde uluslararası iş dünyası için özel olarak hazırlanmış toplantı alanları olacak. Katılan kafeler arasında Bräunerhof, Savoy, Schwarzenberg ve Wortner yer almıştır.

Karlsplatz’daki ViennaUP ana üssü, merkezi bir buluşma yeri olarak kurulacak. Burada dinlenebilir ve bağlantılar kurabilirsiniz.

Uluslararası platformda eşsiz

ViennaUP bu şekliyle dünyadaki herhangi bir start-up etkinliği ile karşılaştırılamaz. Etkinlik, bir konferans merkezinde değil, şehrin farklı yerlerinde gerçekleşir. Ayrıca, program içeriği eşsizdir. Festival, Viyana’daki startup topluluğu tarafından küresel bir izleyici kitlesi için yapılıyor.

Önceki İçerikAVUSTURYA’DA ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI KALDIRILIYOR
Sonraki İçerikVİYANA BELEDİYESİNİN YENİ ORGANİK MARKASI “WIENER GUSTO”