Toplam on iki erken şartlı tahliye, 63 kişi af ile bilgi kısıtlamaları

Federal Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen bu yıl 75 kişinin cezasını affetti. Pazartesi günü cumhurbaşkanlığı ofisinin yayınladığı bilgiye göre 12 olay erken şartlı tahliye, 63 olay ise af ile bilgi kısıtlamaları ile serbest bırakıldı. Cumhurbaşkanı 2020 yılında 17 erken şartlı tahliye de dahil olmak üzere 88 kişiyi affetti.

Bu yıl affedilen 75 kişi arasında, Noel bağış kampanyasının bir parçası olarak Avusturya’daki bir ceza infaz kurumundan serbest bırakılan yedi kişi de yer alıyor. Bu kişilerin artık suç işlemeyeceğine inanılıyor. Üç yıllık bir deneme süresi boyunca cezanın henüz çekilmemiş kısmı için şartlı takipte olacaklarından, 16 Aralık’ta serbest bırakıldılar. Affedilenler ilk defa tutuklanmıştı. Bir ya da birkaç mahkumiyet durumları söz konusu ve tutukluluk süresince disiplinli hareket etmişlerdir. Avusturya’da kalanların kalacak bir yeri ve maddi desteği mevcut. Yabancı mahkûmlar, yabancı kanuni tebligatlara uygun olarak ülke dışına çıkarılacaklardır.

Federal Cumhurbaşkanı, kendisi ve Adalet Bakanı arasında kararlaştırılan yönergeler anlamındaki koşulların yerine getirilmesi koşuluyla yıl boyunca af uygular. Vakaların çoğunda, sabıka kaydından elde edilen kısıtlandırılmış bilgi ile af söz konusudur. Buna göre bu, aftan yararlanmış olanların iş aramaları için ellerinde kusursuz bir itibar sertifikalarının olduğu anlamına gelmektedir.

Önceki İçerikOMİKRON YILBAŞI KUTLAMASINA ENGEL OLUYOR
Sonraki İçerikRAHMA AUSTRİA 250 AİLEYE KIŞ YARDIMI DAĞITTI