Viyana Eyaleti ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig 9 Eylül’de Viyana Eyaleti Ekonomi Bakanı Peter Hanke ile düzenlediği basın toplantısında iş arayan 50 yaş üstü vatandaşlara güzel haberler verdi.

Aktion 20.000 ÖVP-FPÖ hükümeti tarafından durduruldu.

Michael Ludwig Joboffensive 50 plus projesine benzer bir proje olan Aktion 20.000’in ÖVP-FPÖ hükümeti tarafından durdurulduğunu, 50 yaş üstü iş arayan vatandaşları desteklemek için bu yeni projeyi geliştirdiklerini sözlerine ekledi.

Peter Hanke: “Viyana Ekonomisi İyiye Gidiyor”

Viyana Eyaleti Ekonomi Bakanı Peter Hanke, Viyana ekonomisinin daha da iyi bir yönde ilerlediğine değinirken, işsizlik oranlarının giderek azaldığının altını çizdi. İş piyasasında gençlerin daha kolay iş bulduğunu ve 50 yaş üstü grubun yeni bir işe başlayabilme oranının çok daha düşük olduğunu söyleyen Hanke iş piyasalarındaki bu eşitsizliği ortadan kaldırmak adına Viyana Eyaleti ve AMS’in ortak projesi olan Joboffensive 50plus ile işsizlik oranlarının daha da azaltılmasının hedeflendiğini açıkladı.

Projenin maliyeti 12,2 Milyon Euro. Viyana Çalışanlar Destek Fonu, AMS Viyana, Viyana Eyaleti ve Ticaret Odası’nın ortak çalışmasıyla gerçekleşen projede 4,5 milyon Euro da Viyana Eyaleti tarafından hizmete sunulmakta.

18 Eylül’de Bilgilendirme Etkinliği Gerçekleşiyor

Eylül ayında yürürlüğe girecek olan Joboffensive 50plus belirli iş grupları için değil, tüm branşlar için geçerli. 18 Eylül tarihinde METAstadt’ta gerçekleştirilecek olan bilgilendirme etkinliğinde iş arayanlar ve kurumlar bir araya getirilmek isteniyor, proje 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak.

Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig, “AMS’e kayıtlı, en az 3 aydır iş arayan 50 yaş üstü tüm vatandaşlarımızı bu etkinliğe bekliyoruz.“ diyerek 50 yaş üstü iş arayan herkesi 18 Eylül’de gerçekleşecek olan etkinliğe davet etti.

 

Foto: Ozan Söyler

Önceki İçerikFPÖ’lü Eyalet Meclisi Üyesi Ursula Stenzel, Irkçı ve İslam Düşmanı Kimlikçiler Hareketi’nin Yürüyüşünde Konuşma Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikViyana Eyalet Meclisi Yeni Projelerini Tanıttı