Avusturya’nın Başkenti Viyana, “Kitap ve Kültür” günlerine ev sahipliği yapıyor. Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliğince (ATİB) bu yıl ilki düzenlenen Viyana Kitap ve Kültür Günleri kitapsever ve sanatseverlerin yoğun ilgisiyle kapılarını açtı.


Viyana’nın 10’uncu bölgesindeki Hallmann Dome Arena’da gerçekleşen 1. Viyana Kitap ve Kültür Günlerinde Kastamonu evlerini simgeleyen stantlar yer aldı. Çok sayıda sanatçı ve yazarı Viyana’daki Türk toplumuyla buluşturan etkinlikte imza günleri ve konserler şölen havasında geçiyor.

-“5 Günlük Kitap ve Kültür Şöleni”

24 – 29 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen 1. Viyana Kitap ve Kültür Günleri sanatçılar ile sanatseverleri ve yazarlar ile hayranlarını buluştururken İstiklal Marşının Şairi Mehmet Akif Ersoy ve Hz. Mevlana’nın da anılacağı bir program oluyor. Türk yöresel lezzetlerinin de sunulduğu şölende, çocuk eğlenceleri, tiyatro gösterileri, Tasavvuf ve Türk Halk Müziği konserleri de sanatseverlerle buluşacak.

1.Viyana Kitap ve Kültür Günlerinin açılış töreninde gerçekleşen konuşmalarda Viyana’daki Türk toplumunun önemini bir kez daha deklare edildi.
Etkinliğin açılışına Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Nezdinde Daimi Temsilcisi Ahmet Muhtar Gün, Viyana Büyükelçiliği Maslahatgüzar’ı Özgür Gökmen, Viyana Başkonsolosu Asip Kaya, Viyana Din Hizmetleri Müşaviri İbrahim Yazar’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Önceki İçerikAvusturya’da Çin’in Uygur Türklerine yönelik hak ihlalleri protesto edildi
Sonraki İçerikKurz ve Kogler’den Hükümet Programında Uzlaşma