Federal hükümletin gevşemesine rağmen Viyana, pandemi boyunca “tutarlı yoldan” gitmeye devam etmek istediği için, şu anda geçerli olan maske zorunluluğunu sürdürme kararı aldı. 

Belediye Başkanı Michael Ludwig (SPÖ), bunu en üst düzeyde güvenliği sağlamaya devam etmenin en hafif yolu olarak görüyor – sonuçta pandeminin henüz bitmediği çok açık. 

Belediye başkanı Salı günü yaptığı basın açıklamasında, salgının zor aşamalarında bile krizi Avusturya’nın geri kalanından daha iyi atlattıklarını ifade etti. Federal hükümetin çerçeve koşullarını dikkate alıyoruz, ancak çıktığımız yolda devam edeceğiz.

“Virüsün bulaşmaması mantıklı”
Bu, maskelerin federal başkentte günlük yaşamın bir parçası olarak kalacağı anlamına geliyor. Ludwig’e göre özellikle toplu taşıma araçlarında, eczanelerde, ameliyathanelerde ve hastanelerde maske takılması gerekiyor. Virüsün bulaşmamasını sağlamanın en mantıklı yolu olduğunu vurguluyor. 

“Nüfus kararı destekliyor”
Özellikle Avusturya’da da yayılmakta olan diğer varyantlar açısından, insanlar “temkinli, tutarlı tarafta” kalmak istiyor. Her zaman en başarılı araçlarla en yüksek güvenlik seviyesini sağlamak önemlidir – belediye başkanına göre FFP2 maskeleri böyle bir araçtır. Ludwig’e göre bu karar uzmanların katılımıyla alındı.  

Önceki İçerikAVUSTURYA’DA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKIYOR
Sonraki İçerikNEHAMMER, PUTİN’İ ARADI!