Yüksek enerji giderlerini hafifletmek için, Viyana şehri Aralık ayında 200 Euro değerinde enerji bonusu sunacak. Bu bonustan, gelir sınırlarını yerine getiren hanelerin yaklaşık üçte ikisi yararlanabilecek.

Viyana şehri yaklaşık 130 Milyon Euro “Viyana Enerji Bonusu 22” olarak kullanıma sunacak. Bu bonustan yararlanabilecekler ise yıllık maksimum 40.000 Euro gelirli tek kişilik hane veya yıllık maksimum 100.000 Euro gelirli olan birden çok kişinin yaşadığı hanelerdir. Enerji bonusu hane başına 200 Euro olarak ödenecektir.

Hanelere yazı gönderilecek

Başvurular 5 Aralık’tan itibaren çevrimiçi yapılabilecek. Bu gelir sınırı içerisinde yaklaşık 650.000 Viyanalı hane yer alıyor – yani tüm Viyana hanelerin yaklaşık üçte ikisi. Pazartesi günü ilgili hanelere gönderilecek olan yazıda, tüm prosedürün nasıl işlediği açıklanmaktadır.

“Hızlı bir şekilde yardım sağlayabilmek için, başvurular otomatik olarak işleme alınacak ve ödeme bir iki gün içerisinde yapılacak” dedi sosyal meclis üyesi Peter Hacker (SPÖ). Viyana şehri için bunu gerçekleştirmek oldukça zor olacak, ancak 17 Aralığa kadar tüm mektuplar yerine ulaşmış olacaktır.

Önceki İçerikKİRALIK E-SCOOTER İÇİN DAHA KATI KURALLAR
Sonraki İçerikTBMM BAŞKANI ŞENTOP VE HEYETİ VİYANA’DA