Viyana Eyalet veBelediye Başkanı Michael Ludwig onayıyla 6 kamyon yardım malzemesi  Ukrayna’ya doğru yola çıktı.

Apa’nın haberine göre Viyana Belediyesi tarafından battaniyesinden hastane yatağına kadar 6 Tır dan oluşantoplam 60 toninsani yardım malzemeleri Perşembe günüUkranya’ya gönderildi.

Ukrayna’ya gönderilen yardım malzemeleri arasında ayrıca 150 hastane yatağı, 50 sedye, çatal bıçak takımı, battaniye ve ultrason cihazlarında bulunuyor. Yardımların Ukrayna’nın batısındaki Lviv’deki (Lemberg) kentindeki bir hastaneye, Pazartesi günü ulaşması planlanıyor.

İnsan hakları konseyi üyesi Ludwig, Ukrayna yardımında “ahlaki yükümlülüğü” vurguladı

Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Michael Ludwig (SPÖ) ve Ukrayna Büyükelçisi VasylKhymynets, bu tür yardım önlemlerinin önemine değindiler. Ludwig bir yayında, “Bizim, Ukrayna ve sakinlerinin yanında olduğumuz aşikar. Bir insan hakları şehri olarak bu aynı zamanda ahlaki bir yükümlülüktür.” Diye vurguladı.

Tonlarca yardım malzemesi içeren başka teslimatlarda gönderilecek

Birçok yardım malzemesi ile yüklü araçlar da önümüzdeki hafta yola çıkacak. Bu araçlarda giysiler, battaniyeler, minderler, nevresimler ve hepsinden önemlisi acilen ihtiyaç duyulan yataklar yer alacaktır. Yardımlar, şu anda özellikle çok sayıda Ukraynalı mültecinin geldiği Polonya’ya götürülecek.

 

Önceki İçerikTÜRKİYE’DE İLK KEZ YAPILAN SİGORTA FUARININ ARDINDAN
Sonraki İçerikBMF Korona Yardım Hattı 2 yılda 644.000 başvuruyu işleme aldı