2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı 1 Eylül itibariyle Viyana, Aşağı Avusturya ve Burgenland eyaletlerinde başladı. 453.00 öğrenci için bu yılın ilk ders zili çaldı.

Viyana Eyaleti Eğitim Bakanı Jürgen Czernohorszky beraberindeki heyetle 4. Viyana’da bulunan VS Phorusgasse de eğitim yılı startını verdi.

Viyana Eyaleti Eğitim Bakanı Jürgen Czernohorszky, Eğitim Müdürü Heinrich Himmer ve Wieden Bölgesi Semt Başkanı Lea Halbwidl ile sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

Viyana Eğitim Bakanı Jürgen Czernohorszky birinci sınıfları ziyareti sonrası Avusturya Günlüğü’nü yaptığı açıklamada, tüm öğretmenlere ve öğrencilere çok güzel bir eğitim yılı diledi.

Viyana Eğitim Bakanı Jürgen Czernohorszky, “Umarım öğrencilerimiz ilk günün bu heyecanı ve mutluluğunu tüm eğitim hayatları boyunca korurlar. Çünkü okul çok güzel bir deneyim olmalı. Ancak şevk ile öğrenilebilir.“ ifadelerini kullandı.

4. Bölge Semt Başkanı Lea Halbwidl da; Okulun ilk gününün hem öğrenciler hem de veliler için çok özel bir gün olduğunu söyledi.
Lea Halbwidl, “Veliler ve öğrencilerin hayatlarında yeni bir dönem başlıyor. Tüm öğrencilere, hem birinci sınıflara hem de diğer sınıflardaki öğrencilerimize ayrıca öğretmenlerimize başarılar diliyorum.“ dedi.

2019-2010 Eğitim öğretim yılı Yukarı Avusturya, Tirol,Vorarlberg, Salzburg, Kärnten, Steiermark eyaletlerinde 8 Eylül tarihinde başlayacak. Yapılan açıklamalara göre bu sene yaklaşık 85.000 öğrenci okula ilk adımlarını atacak.

Önceki İçerikAVUSTURYA’YI YASA BOĞAN KAZA: 3 ÖLÜ
Sonraki İçerikAvusturya’da “Sanat Farklılıkları Konuşuyor” sergisi