Artan fiyatlar göz önüne alındığında, Viyana’daki yalnız ebeveynlere bir defaya mahsus 100 Euro’luk bir ikramiye verilecektir. Bu yardımı alma hakkına sahip olanlar, düşük gelirli kişiler olup, ödemenin 2022’nin üçüncü çeyreği için yapılması planlanmaktadır.

Viyana sürekli artış gösteren fiyatlar nedeniyle  tek seferlik bir ikramiye ile yalnız ebeveynleri destekliyor:  100 avroluk ödeme bu Çarşamba eyalet meclisi kararında sabitlenecek. İktidar partileri SPÖ ve NEOS’un Perşembe günü açıkladığı gibi, bu ikramiye halihazırda sunulan enerji maliyeti desteğine ek olarak verilecek. Hak sahibi olanlar düşük gelirli insanlardır.

Somut bir ifadeyle, yalnız ebeveynler, konut yardımı, asgari gelir desteği, işsizlik sigortası ödeneği veya tazminat ödeneği alıyorlarsa özel ek talep edebilirler. Böylece artan enerji maliyetleriyle baş edebilmek için toplam 300 euro destek alacakları vurgulanmaktadır. Çünkü enerji desteğinin orijinal konseptinde 200 Euro’luk doğrudan bir talimat zaten planlanmıştı.

Belediye yetkililerine göre, 2022’nin üçüncü çeyreği için ek desteğin ödenmesi planlanıyor. Konut yardımı veya asgari gelir alan yalnız ebeveynler, ek destek için başvurmak zorunda olmayıp, kendilerine otomatik olarak sağlanacaktır. İşsizlik sigortası ödeneği veya tazminat ödeneği alan kişiler, belediyeye destek için başvuruda bulunabilirler.

Önceki İçerikUlusal Konsey, Kovid Önlemleri Yasası’nı uzatıyor
Sonraki İçerikİÇİŞLERİ BAKANLIĞI “SIĞINMA İSTİSMARINA” KARŞI “KESKİN ÖNLEM” ALMA KARARI ALDI