Avusturya’da sayıların giderek artmaya devam etmesi nedeniyle hükümet yeni sıkı tedbirli, kademeli bir sistem uygulama başlayacak.

Hükümet, 15 Eylül tarihinden itibaren çok artan enfeksiyon sayılarına karşı kademeli bir sistemle karşılık verecek. Bu, yeni sıkılaştırılmış tedbirler tüm ülkedeki yoğun bakım ünitelerinin Corona hastaları ile doluluk oranı üzerinden değerlendirilecek.

Yüzdelik oranına göre, yani %10, 15 veya %20 Corona hastalarının yoğun bakım yataklarında bulunmasına bağlı olarak farklı tedbirler uygulanacak. %10’luk oranda 200 yoğun bakım yatağı, %15’lik oranda 300 yatak ve %20’lik oranda 400 yatak olacağı tahmin ediliyor. Artan doluluk oranına göre tedbirler de sıkılaşacak

%10’dan itibaren olan tedbirler:

Geçerli tedbirler polis tarafından da daha sık kon trol edilecek. Antijen testleri bu noktadan itibaren sadece 24 saat geçerli olacak ve ayrıca şimdiye kadar kullanılan ağız burun maskesi yerine FFP2 maskesi zorunluluğu olacak. FFP2, örneğin günlük ihtiyaçların giderildiği market veya toplu taşımalarda kullanılmak zorunda olacak. Aşılanmış kişilerin ticari alanlarda FFP2 maskesi kullanmaları öneriliyor, aşılanmamış kişiler ise FFP’ maskesi kullanmak zorunda – bunu da polis kontrol ediyor. 3G kuralları da 25’lden itibaren olan organizasyonlar için geçerli olacak.

%15’den itibaren olan tedbirler:

Bu seviyenin aşılmasından 7 gün sonra devreye girecek.  Gece gastronomisi ve oturma yerleri belli olmayan, 500’den fazla kişi olan organizasyonlarda iyileşmiş/aşılanmış kurallarını uygulamak zorunda. Aşılanmamış ve test edilmiş kişiler bu organizasyonlara katılamayacak. Ayrıca kendi kendine yapılan antijen testileri yani, “evi tipi testler” 3G alanlarında geçerliliğini kaybedecek.

%20’den itibaren olan tedbirler:

Bu kurallar da bu seviyenin aşılmasından 7 gün sonra devreye girecek. 3G kuralının (aşılı, test edilmiş veya iyileşmiş) geçerli olduğu her yere sadece aşılanmış, iyileşmiş veya PCR testi yapmış kişiler girebilir. Tüm diğer testler artık kabul edilmeyecek.

Önceki İçerikBABASININ İSTEĞİYLE BAŞLADIĞI OTO TAMİRCİLİĞİNİ OĞLU DA SÜRDÜRÜYOR
Sonraki İçerikTÜRKİYE’NİN VİYANA BASIN MÜŞAVİRLİĞİNE ORHAN OCAKDAN ATANDI