Havalimanlarında ve uçaklarda Covid-19 salgınına karşı uygulanan tıbbi maske zorunluluğuna yönelik uygulama ile ilgili yeni güncelleme geldi. AB Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ile Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) havalimanlarında ve uçakların içinde tıbbi maske zorunluluğuna yönelik uygulamanın kaldırılması tavsiye edildi. Peki, Yurt dışı uçuşlarda maske zorunluluğu kalkıyor mu? Uçakta maske zorunluluğu kalktı mı? İşte detaylar

Avrupa Birliği’nin havacılık ve sağlık kurumları ortak açıklama yaptı. AB Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ile Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), Avrupa’da birçok uçuşta maske zorunluluğunun kaldırılmasını tavsiye etti.  Peki, Yurt dışı uçuşlarda maske zorunluluğu kalkıyor mu? Uçakta maske zorunluluğu kalktı mı? İşte detaylar…

YURT DIŞI UÇUŞLARDA MASKE ZORUNLULUĞU KALKIYOR MU?

Avrupa Birliği’nin havacılık ve sağlık kurumları, 16 Mayıs’tan itibaren uçaklarda ve havalimanlarında Covid-19 salgınına karşı uygulanan maske zorunluluğunun kaldırılmasını tavsiye etti.

UÇAK SEYAHATLERİNDE YÜZ MASKELERİ ZORUNLU MU?

AB Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ile Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), uçak seyahatlerinde sağlıkla ilgili güvenlik tedbirlerinde güncelleme yaptı.

İki kurumun ortak açıklamasında, havalimanlarında ve uçakların içinde tıbbi maske zorunluluğuna yönelik uygulamanın kaldırılması tavsiye edildi.

EASA Direktörü Patrick Ky, “Avrupa genelinde ulusal makamların toplu ulaşım hakkında uyguladığı gerekliliklerdeki değişime uygun olarak, gelecek haftadan itibaren uçak seyahatlerinde yüz maskeleri zorunlu olmayabilecek.” ifadesini kullandı.

Önceki İçerikAVUSTURYA-TÜRKİYE İKİLİ GRUBU TÜRKİYEYİ ZİYARET EDECEK
Sonraki İçerikVİYANA ETKİNLİK AJANSI BELEDİYE BİNASINDA GAME CİTY ETKİNLİĞİNİ ORGANİZE EDİYOR