Avrupa’dan Türkiye’ye araç ve yolcu taşıyan Optima Express tren seferleri her yıl Nisan ayında başlayıp Kasım ayında sona eriyor. Tren seferlerinin fiyatları haberimizde

Avrupa’dan Türkiye’ye seyehat etmenin bir diğer yolu da tren yolculuğu.  Merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunan Optima Express şirketi tarafından düzenlenen tren seferleri, Avusturya’nın Villach kentinden Edirne’ye yolcu ve araç taşıyor. Araçlar kapalı vagonlara yükleniyor. Yolcular da kuşetli kabinlerde seyahat ediyor. Yaklaşık bin 450 kilometre olan Villach-Edirne yolculuğu 28-30 saat kadar sürüyor. Yolculuk, Edirne Ayşekadın Tren İstasyonu’nda sona eriyor.

Villach kentinden genelde cumartesi günleri hareket eden şirket, duruma göre de ek seferler düzenliyor. Her yıl Nisan ayında başlayan seferler Kasım ayına kadar devam ediyor. Bütün kompartımanları 6 kişilik olup, yolcular seyahat edecek yolcu sayısına göre 1,2,3,4,5 kişilik kabin türlerinden istediğini seçebiliyor. Yolcuların trende rahat bir yolculuk yapması için restoran vagonu ve internet de bulunuyor. Özellikle Ocak ve Şubat aylarında indirimli bilet satışları gerçekleştiriliyor.  Bilet fiyatları bir kişi için 149 Euro ve 1 çocuk (12 yaşa kadar) 68 Euro. Araçların fiyatı ise yüksekliklerine göre değişiyor.

Aşağıda bazı fiyat örneklerini bulabilirsiniz:

1 yetişkin ve 1 araç= 408 euro (Araç yükseklik 150 cm’ye kadar)

2 yetişkin, 2 Çocuk (12 yaşa kadar) ve 1 araç= 693 Euro

3 yetişkin, 2 Çocuk ve 1 araç = 842 Euro

1 yetişkin ve 1 motosiklet =  346 Euro

1 yetişkin ve 1 araç = 438 Euro (Araç yüksekliği 165 cm’ye kadar)

1 yetişkin ve 1 araç = 468 Euro (Araç yüksekliği 198 cm’ye kadar)

Önceki İçerikYILLIK İZİNLERİNİ TÜRKİYE’DE GEÇİRECEK GURBETÇİLERİN YURDA GELİŞLERİ BAŞLADI
Sonraki İçerik2021’DE AVUSTURYA’DA 1.061 MÜSLÜMAN KARŞITI IRKÇILIK OLAYI